MKS Dąbrowa Górnicza stawia na młodych. Dwuletni kontrakt ze śląską drużyną podpisał Jakub Kobel. Na Górnym Śląsku zostanie dłużej Kacper Radwański, który przedłużył umowę z GTK Gliwice.

Ponad tydzień temu MKS postanowił przedłużyć na kolejne dwa lata kontrakt Bartłomieja Wołoszyna. Niedługo potem ekipa z Dąbrowy Górniczej podpisała kolejnego zawodnika. Wczoraj do drużyny Jacka Winnickiego dołączył Jakub Kobel. 19- letni rozgrywający zawarł roczną umowę z opcją przedłużenia na następny sezon.

Nowy nabytek MKS-u podczas ubiegłych rozgrywek występował na parkietach I ligi reprezentując barwy Jamalex Polonia 1912 Leszno. Zawodnik zdobywał średnio 10.6 punktów i 6.1 asysty w ciągu 27 minut gry. Kobel to wychowanek WKK Wrocław. Za sobą ma występy na Mistrzostwach Europy z reprezentacjami do lat 16 i do lat 18. Aktualnie jednym z ważniejszych graczy polskiej kadry u-20, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy dywizji B. Jeszcze w marcu Kobel powiedział w wywiadzie, że za 3/4 lata chciałby rozdawać karty w PLK. Być może to właśnie początek tego ambitnego planu.

Sam Jacek Winnicki mówi- Obserwowałem tego gracza i zależało mi, żeby przyszedł do naszej drużyny i spróbował swoich sił na parkietach ekstraklasy. To typowy rozgrywający, który bardzo dużo widzi na boisku, z dobrym rzutem, nad którym musi jeszcze cały czas pracować. W Polsce takich koszykarzy, mających duży wpływ na grę swojej drużyny jest bardzo niewielu. Jakub ma szansę, jeśli będzie nadal ciężko pracował, zostać nie tylko czołowym graczem EBL, ale polskiej reprezentacji seniorskiej– dodaje trener.

GTK Gliwice postawili natomiast na kogoś sprawdzonego przedłużając kontrakt Kacpra Radwańskiego. Zawodnik w najbliższym sezonie Energa Basket Ligi nadal będzie zawodnikiem drużyny ze Śląska.
W poprzednich rozgrywkach Radwański zdobywał średnio 5.2 punktu i 1.2 asysty na mecz grając przeciętnie prawie 19 minut. Pod względem indywidualnym był to dla niego najlepszy sezon w karierze w ekstraklasie. W przeszłości zawodnik miał okazję grać dla zespołów z Władysławowa, Starogardu Gdańskiego i Torunia.

– Obie strony były zainteresowane dalszą współpracą i szybko doszliśmy do porozumienia. Przez te trzy lata poznałem wielu ludzi, część z nich została nawet moimi przyjaciółmi. Cenię sobie stabilność, a dodatkowo czuję, że właśnie w GTK jestem w stanie dalej się rozwijać – mówi na oficjalnej stronie klubu Kacper Radwański.

 

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj