Markel Starks został nowym graczem Stelmetu Enei BC Zielona Góra. Ma 188 cm wzrostu i występuje na pozycjach rozgrywającego i rzucającego. Jest absolwentem prestiżowej uczelni Georgetown, na której grali m.in. Patrick Ewing czy Allen Iverson. Na uniwersytecie spędził cztery lata. 


Po zakończeniu gry na uniwersytecie grał kolejno w lidze włoskiej, australijskiej, ponownie włoskiej, niemieckiej i greckiej. W ostatnim sezonie był wyróżniającą się postacią drugiej ligi tureckiej w drużynie Yalova Belediyespor. Rzucał średnio 22.2 punkty i spędzał na parkiecie 33 minuty. Ze średnią 7.3 asyst na mecz był najlepszym podającym całych rozgrywek.

To jest gracz, jakich szukamy. Czyli młody, głodny sukcesu i bardzo energetyczny. Markel Starks to zawodnik, który dopiero idzie w górę. Stelmet Enea BC ma być kolejnym krokiem w jego karierze. Kontrakt podpisaliśmy na dwa lata. Mam nadzieje, że jego gra sprawi dużo radości naszym kibicom. Markel będzie razem z  Łukaszem Koszarkiem prowadzić grę naszego zespołu – wyjaśnia Janusz Jasiński, właściciel klubu.

Bardzo cieszę się, że udało nam się podpisać kontrakt z Markelem Starksem. Jest to gracz po bardzo dobrej uczelni, który ma za sobą już występy w silnej lidze włoskiej czy greckiej. Jest dopiero na początku budowania swojej kariery w Europie, więc nie przyjedzie do Zielonej Góry ze statusem gwiazdy, ale będzie ciężko pracował na swoje nazwisko i świetnie zaadaptuje się do naszego systemu. Ostatnio występował w drugiej lidze tureckiej i miał tam bardzo dobre statystki. Mimo, że to nie jest najwyższa klasa rozgrywkowa, to występuje w niej wielu bardzo dobrych europejskich graczy a poziom jest wysoki – tłumaczy Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments