Asseco Gdynia pokonało AZS Koszalin 84:66 w niedzielnym meczu telewizyjnym Energa Basket Ligi.


AZS Koszalin – Asseco Gdynia 66:84

AZS rozpoczął bardzo ofensywnie, a po kolejnym trafieniu Nikoli Malesevicia prowadził już 9:2. Asseco doskonale odpowiadało – zanotowało serię 8:0 i po wsadzie Piotra Szczotki zdobyło przewagę. Dzięki trafieniu Filipa Puta po pierwszej połowie było 17:13 dla gości. W drugiej kwarcie koszalinianie walczyli o odrabianie strat – po rzutach wolnych Malesevicia zbliżyli się nawet na punkt. Później znowu świetny był Put, a dzięki akcjom Krzysztofa Szubargi po pierwszej połowie gdynianie wygrywali 36:27.

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza uciekał rzutami z dystansu. Taką samą bronią odpowiadali Kumpys i Malesević, ale to Asseco kontrolowało wynik. Po trójce Jakuba Garbacza znowu miało 13 punktów przewagi. Po 30 minutach było 64:47. Ostatnią kwartę Asseco rozpoczęło od serii 9:2 i mogło już być pewne zwycięstwa. Do samego końca ekipa z Gdyni grała swoje i wygrała 84:66.

Filip Put zdobył dla gości 18 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty. Nikola Malesević zanotował dla gospodarzy 27 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst.

źródło: plk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here