James Washington pozostanie zawodnikiem TBV Startu Lublin! Amerykanin podpisał z klubem nową, dwuletnią umowę.

30-letni koszykarz ma za sobą bardzo dobry miniony sezon w czerwono-czarnych barwach. Popularny „Baby James” znalazł się w piątce najlepiej asystujących, a także w czołowej dziesiątce najskuteczniejszych zawodników sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. Rozgrywający z USA wystąpił w 32 meczach, w których spędzał na parkiecie średnio ponad 32 minuty i notował 16.2 punktu, 6.1 asysty oraz 2.9 zbiórki. Mocną stroną gracza pochodzącego z St. Loius są rzuty z dystansu. W poprzednim sezonie Amerykanin rzucał zza łuku ze skutecznością na poziomie 40%, co uplasowało go na szóstym miejscu wśród najlepszych strzelców za trzy punkty w całej lidze.

Sezon 2018/2019 będzie dla Washingtona trzecim z rzędu, który spędzi w Polsce. Poza TBV Startem, występował w naszym kraju w Anwilu Włocławek. Natomiast wcześniej grał w Niemczech, Szwecji, Belgii, Chorwacji i Francji.

Bardzo cieszymy się, że klub porozumiał się z Jamesem, ponieważ zdecydowaliśmy się nadal stawiać na kontynuowanie pracy rozpoczętej w zeszłym sezonie. James w poprzednich rozgrywkach pokazał na boisku, że jest prawdziwym liderem i jestem przekonany, że w kolejnym sezonie również poprowadzi zespół do dobrych wyników – przyznaje David Dedek, trener TBV Startu

źródło: startlublin.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj