Anwil Włocławek zakontraktował trzeciego Polaka na sezon 2018/2019. Będzie nim podkoszowy Jakub Parzeński. Kontrakt podpisany został na 2 lata.


Jakub Parzeński (26 lat, 212 cm) w poprzednich rozgrywkach reprezentował barwy MKS-u Dąbrowa Górnicza. Nie było mu jednak dane wystąpić w wielu spotkaniach. Zawodnik już na początku sezonu podczas jednego z treningów doznał poważnej kontuzji więzadeł w kolanie, co wykluczyło go z gry do końca sezonu. Teraz po długim leczeniu i rehabilitacji koszykarz wraca do gry i to od razu do ekipy Mistrzów Polski.

W poprzednim sezonie Parzeński zdążył zagrać w zaledwie 8 spotkaniach MKS-u. Spędzając średnio blisko18 minut na parkiecie notował 8 punktów oraz 4,4 zbiórki. Nieco bardziej udane były rozgrywki 2016/2017, w których Polak grał średnio ponad 18 minut i notował 8,4 punktu i 4,7 zbiórki grając w 29 spotkaniach.

Anwil Włocławek ma w składzie dopiero 4 zawodników (nie licząc juniorów). Jakub Parzeński dołącza do kapitana Kamila Łączyńskiego, Jarosława Zyskowskiego oraz Josipa Sobina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj