W telewizyjnym pojedynku Energa Basket Ligi Anwil Włocławek wygrał z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 83:76. Znakomite spotkanie rozegrał Ivan Almeida, który zdobył aż 29 punktów.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 76:83

Świetny początek Ivana Almeidy – głównie dzięki jego rzutom Anwil prowadził 8:0. Na to błyskawicznie sześcioma punktami odpowiedzieli gospodarze. Włocławianie kontrolowali jednak tempo meczu i po trójce debiutującego Jakuba Wojciechowskiego prowadzili 22:16. Druga kwarta była dość podobna – BM Slam Stal goniła wynik, ale świetnie prezentował się nadal Almeida. Zespół trenera Igora Milicicia dzięki temu uciekał i był pewny swego. Po pierwszej połowie wygrywał 42:34.

W trzeciej kwarcie ostrowianie zbliżyli się nawet na dwa punkty, ale Anwil odpowiadał trafieniami Almeidy i Sobina. Gospodarze nie potrafili doprowadzić chociażby do remisu, a po 30 minutach przegrywali sześcioma punktami. Również w czwartej części meczu ekipa trenera Emila Rajkovicia walczyła o lepszy wynik – po trójce Marca Cartera znowu zmniejszyła straty do dwóch punktów. Późniejsze trafienia Pawła Leończyka i Jaylina Airingtona były jednak kluczowe i to włocławianie zwyciężyli ostatecznie 83:76.

Ivan Almeida rozegrał świetne spotkanie – zdobył 29 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty. Nikola Marković zanotował dla gospodarzy 14 punktów i 6 zbiórek.

źródło: plk.pl