W meczu czołowych drużyn Energa Basket Ligi BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokonała w Toruniu Polski Cukier 83:65. W innych spotkaniach zwycięstwa odniosły MKS Dąbrowa Górnicza (96:86 z Miastem Szkła) oraz Stelmet Enea BC Zielona Góra (100:89 z Legią Warszawa).

Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 65:83

Początek spotkania można uznać za wyrównany, chociaż to Polski Cukier był stroną przeważającą. Pierwsze punkty w Energa Basket Lidze mógł zdobyć D.J. Newbill, a dzięki trafieniu Glenna Coseya po 10 minutach było 18:15. W drugiej kwarcie BM Slam Stal długo trzymała się bardzo blisko, ale później gospodarze odskoczyli nawet na 10 punktów. Końcówka należała jednak do Aarona Johnsona i Michała Chylińskiego – dzięki trójce tego drugiego po pierwszej połowie był remis po 37.

Zespół trenera Emila Rajkovicia trzecią kwartę rozpoczął od serii 9:0 i dzięki temu mógł powoli kontrolować grę. Torunianie cały czas trzymali się blisko, ale po trafieniach Marca Cartera i Mateusza Kostrzewskiego było 61:54 po 30 minutach. W ostatniej kwarcie ostrowianie kontrolowali sytuację – świetnie prezentowali się Chyliński i Łapeta, a BM Slam Stal powiększała przewagę. Ostatecznie goście zwyciężyli aż 83:65.

D.J. Newbill zdobył dla gospodarzy 11 punktów. Jure Skifić zanotował dla gospodarzy 18 punktów i 9 zbiórek.

Trefl Sopot – Asseco Gdynia 66:59

Świetny początek meczu w wykonaniu Asseco – po trójce Dariusza Wyki było już 8:0. Przez cztery minuty gospodarze nie potrafili zdobyć punktów z gry. Później Trefl odpowiedział serią 11:0 – świetnie grali Steve Zack i Jermaine Love. Po 10 minutach było 16:15 dla sopocian. W drugiej kwarcie obie drużyny miały spore problemy ze skutecznością, ale to ekipa trenera Marcina Klozińskiego utrzymywała przewagę. Po późniejszej trójce Love’a gospodarze prowadzili 11 punktami. Ostatecznie po pierwszej połowie było 36:25.

W trzeciej kwarcie Asseco zmniejszało straty – rozpoczęło od serii 8:0, a ważnym graczem był Przemysław Żołnierewicz. Trefl kontrolował jednak sytuację i nie pozwalał rywalom na nic więcej. Po 30 minutach gry było 48:43. Gdynianie w czwartej kwarcie zbliżali się nawet na jeden punkt, ale nie mogli “przeskoczyć” przeciwników. Zespół z Sopotu ponownie odskoczył na dziewięć punktów i mimo że goście się jeszcze zbliżali, to wystarczyło. Ostatecznie Trefl zwyciężył 66:59.

Jermaine Love zdobył w tym spotkaniu 23 punkty i 3 zbiórki dla gospodarzy. Jakub Garbacz zanotował 12 punktów i 3 zbiórki dla gości.