W meczu czo艂owych dru偶yn Energa Basket Ligi BM Slam Stal Ostr贸w Wlkp. pokona艂a w Toruniu Polski Cukier 83:65. W innych spotkaniach zwyci臋stwa odnios艂y MKS D膮browa G贸rnicza (96:86 z Miastem Szk艂a) oraz Stelmet Enea BC Zielona G贸ra (100:89 z Legi膮 Warszawa).

Polski Cukier Toru艅 – BM Slam Stal Ostr贸w Wielkopolski 65:83

Pocz膮tek spotkania mo偶na uzna膰 za wyr贸wnany, chocia偶 to Polski Cukier by艂 stron膮 przewa偶aj膮c膮. Pierwsze punkty w Energa Basket Lidze m贸g艂 zdoby膰 D.J. Newbill, a dzi臋ki trafieniu Glenna Coseya po 10 minutach by艂o 18:15. W drugiej kwarcie BM Slam Stal d艂ugo trzyma艂a si臋 bardzo blisko, ale p贸藕niej gospodarze odskoczyli nawet na 10 punkt贸w. Ko艅c贸wka nale偶a艂a jednak do Aarona Johnsona i Micha艂a Chyli艅skiego – dzi臋ki tr贸jce tego drugiego po pierwszej po艂owie by艂 remis po 37.

Zesp贸艂 trenera Emila Rajkovicia trzeci膮 kwart臋 rozpocz膮艂 od serii 9:0 i dzi臋ki temu m贸g艂 powoli kontrolowa膰 gr臋. Torunianie ca艂y czas trzymali si臋 blisko, ale po trafieniach Marca Cartera i Mateusza Kostrzewskiego by艂o 61:54 po 30 minutach. W ostatniej kwarcie ostrowianie kontrolowali sytuacj臋 – 艣wietnie prezentowali si臋 Chyli艅ski i 艁apeta, a BM Slam Stal powi臋ksza艂a przewag臋. Ostatecznie go艣cie zwyci臋偶yli a偶 83:65.

D.J. Newbill zdoby艂 dla gospodarzy 11 punkt贸w. Jure Skifi膰 zanotowa艂 dla gospodarzy 18 punkt贸w i 9 zbi贸rek.

Trefl Sopot – Asseco Gdynia 66:59

艢wietny pocz膮tek meczu w wykonaniu Asseco – po tr贸jce Dariusza Wyki by艂o ju偶 8:0. Przez cztery minuty gospodarze nie potrafili zdoby膰 punkt贸w z gry. P贸藕niej Trefl odpowiedzia艂 seri膮 11:0 – 艣wietnie grali Steve Zack i Jermaine Love. Po 10 minutach by艂o 16:15 dla sopocian. W drugiej kwarcie obie dru偶yny mia艂y spore problemy ze skuteczno艣ci膮, ale to ekipa trenera Marcina Klozi艅skiego utrzymywa艂a przewag臋. Po p贸藕niejszej tr贸jce Love鈥檃 gospodarze prowadzili 11 punktami. Ostatecznie po pierwszej po艂owie by艂o 36:25.

W trzeciej kwarcie Asseco zmniejsza艂o straty – rozpocz臋艂o od serii 8:0, a wa偶nym graczem by艂 Przemys艂aw 呕o艂nierewicz. Trefl kontrolowa艂 jednak sytuacj臋 i nie pozwala艂 rywalom na nic wi臋cej. Po 30 minutach gry by艂o 48:43. Gdynianie w czwartej kwarcie zbli偶ali si臋 nawet na jeden punkt, ale nie mogli 鈥減rzeskoczy膰鈥 przeciwnik贸w. Zesp贸艂 z Sopotu ponownie odskoczy艂 na dziewi臋膰 punkt贸w i mimo 偶e go艣cie si臋 jeszcze zbli偶ali, to wystarczy艂o. Ostatecznie Trefl zwyci臋偶y艂 66:59.

Jermaine Love zdoby艂 w tym spotkaniu 23 punkty i 3 zbi贸rki dla gospodarzy. Jakub Garbacz zanotowa艂 12 punkt贸w i 3 zbi贸rki dla go艣ci.