AZS Koszalin pokonał w Starogardzie Gdańskim Polpharmę 76:68, a GTK Gliwice wygrało z Asseco Gdynia 88:68 w niedzielnych spotkaniach Energa Basket Ligi.

Polpharma Starogard Gdański – AZS Koszalin 68:76

Obie drużyny grały na początku nerwowo, co przełożyło się na straty i niską skuteczność. W pewnym momencie lepiej wyglądała gra AZS – to właśnie ta ekipa budowała przewagę. Po 10 minutach było 18:10 dla gości. W drugiej kwarcie koszalinianie prowadzili już nawet 11 punktami. Goście kontrolowali sytuację – Polpharma skupiła się na grze pod kosz, ale ciągle nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi. Ostatecznie po pierwszej połowie było 35:24. Daniel Gołębiowski rzucił trzy trójki w trzeciej kwarcie i zbliżał swój zespół na pięć punktów. Ekipa trenera Dragana Nikolicia nic sobie z tego nie robiła, ponownie uciekała. Po 30 minutach prowadziła 53:46. W ostatniej kwarcie Polpharma robiła wszystko, aby odrobić straty, ale AZS grał swoje i nie pozwalał starogardzianom na zbyt wiele. Zespół z Koszalina wygrał 76:68.

GTK Gliwice – Asseco Gdynia 88:68

Asseco zanotowało mocne wejście – po trafieniu Jakuba Garbacza było już 7:0. GTK jednak bardzo szybko odrabiało straty, a dzięki trójce Marcina Salamonika zdobywało przewagę. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 18:14. Druga kwarta ponownie była bardzo wyrównana – żadna z ekip nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi. Dzięki trójce Quintona Hookera to gliwiczanie wygrywali po pierwszej połowie 35:31. Trzecią kwartę zdecydowanie lepiej rozpoczęła ekipa trenera Pawła Turkiewicza. Później zanotowała serię 13:0 i dzięki temu mogła kontrolować wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 57:42. Czwarta część meczu niczego nie zmieniła, bo gospodarze potrafili utrzymywać przewagę, a Asseco nie zanotowało żadnego ofensywnego zrywu. GTK zwyciężyło ostatecznie 88:68.

[ot-video][/ot-video]

źródło: plk.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj