Potwierdziły się wcześniejsze informacje, Anwil Włocławek zakontraktował czarnogórskiego obwodowego – Vladimira Mihailovicia.


Vladimir Mihailović (28 lat, 194 cm) nie jest klasycznym rozgrywającym, lecz w swojej karierze udowadniał już, że również potrafi z powodzeniem kreować akcje. Jest reprezentantem Czarnogóry, a ostatni sezon spędził w belgijskie Ostendzie, gdzie sięgnął po tytuł mistrzowski. Właśnie w lidze belgijskiej otrzymywał szanse jako rozgrywający i wywiązywał się z tej roli bardzo dobrze.

Jak podawały bałkańskie media Mihailović miał nie tylko wiele ofert z Europy, ale zatrzymać chciał go także poprzedni pracodawca – mistrz Belgii Ostenda. Czarnogórzec skusił się jednak na grę pod wodzą Igora Milicicia. Włocławianie w tym sezonie poza próbą obrony mistrzostwa Polski sprawdzą się także w fazie grupowej Champions League.

Szukaliśmy zawodnika na pozycję numer jeden powyżej 190 cm wzrostu. Dodatkowo, chcieliśmy pozyskać gracza o innym profilu, niż Kamil Łączyński: o innych gabarytach, bardziej fizycznego i mocniej penetrującego. I wszystkie te cechy znaleźliśmy w osobie Vladimira Mihailovicia. To zawodnik ograny w Europie, więc z pewnością szybko zaadaptuje się w naszym systemie. Liczę też, że poprzez swoje parametry fizyczne będzie mocno uprzykrzał życie naszym rywalom w defensywie – mówi o nowym nabytku trener Igor Milicić.

Ważne umowy z Anwilem mają: Kamil Łączyński, Vladimir Mihailović, Michał Michalak, Luis David Montero, Jarosław Zyskowski, Mateusz Kostrzewski, Walerij Lichodej, Nikola Marković, Rafał Komenda, Josip Sobin, Jakub Parzeński, Szymon Szewczyk.

Warto nas obserwować:

Szukasz strojów meczowych, t-shirtów, bluz i innych ubrań oraz akcesoriów z logo swojej ulubionej drużyny NBA? Sprawdź ofertę oficjalnego sklepu Nike. Nike jest głównym partnerem NBA.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments