Anwil Włocławek pokonał w meczu drugiej kolejki Energa Basket Ligi drużynę Kinga Szczecin 86:82. W znakomitej formie jest Michał Michalak, który zdobył w tym spotkaniu 19 punktów, miał 7 zbiórek i 4 asysty.

Anwil Włocławek – King Szczecin 86:82

Bardzo udany początek spotkania zanotowali koszykarze ze Szczecina. Po skutecznych akcjach Pawła Kikowskiego oraz Taurasa Jogeli było 9:2. Włocławianie szybko jednak wrócili do gry i po 5 punktach z rzędu Josipa Sobina gospodarze tracili do rywali już tylko 2 punkty. King utrzymywał jednak przewagę i skutecznie wykorzystywał swoje szanse. Ostatecznie po dziesięciu minutach gry goście prowadzili 22:15. Anwil w pierwszych minutach drugiej odsłony spotkania zaczął zmniejszać straty. Skutecznie grali Mateusz Kostrzewski oraz Walerij Lichodiej i po trójce tego drugiego było 24:22 dla przyjezdnych. W dalszej fazie to ponownie szczecinianie zaczęli kontrolować grę i stopniowo zwiększać dystans. Po celnym rzucie Pawła Kikowskiego przewaga wzrosła do 6 oczek. Taki stan gry utrzymywał się go ostatniej syreny drugiej kwarty i po pierwszej połowie King prowadził 42:36.

Początek trzeciej kwarty zdecydowanie należał do podopiecznych trenera Igora Milicicia. Chase Simon i Walerij Lichodiej swoją skuteczną grą wyprowadzili Anwil na prowadzenie 43:42. Po trójce Mateusza Kostrzewskiego przewaga włocławian jeszcze się powiększyła. Goście nie zamierzali jednak odpuszczać i po kilku minutach to oni ponownie byli na prowadzeniu w tym spotkaniu. W końcówce gra była bardzo wyrównana i to drużyna gości prowadziła przed decydującą odsłoną meczu 62:59. Włocławianie w czwartej kwarcie zaczęli obejmować kontrolę nad spotkaniem i utrzymywali niewielką przewagę. Po punktach Jakuba Parzeńskiego było już 74:67. Po drugiej stronie boiska skuteczni jednak byli Jakub Schenk oraz Martynas Paliukenas i szczecinianie zmniejszyli starty do 3 oczek. Gospodarze szybko jednak odpowiedzieli i po akcjach Michała Michalaka i Kamila Łączyńskiego było 80:73. Anwil nie oddał prowadzenia już do końca i mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w tym sezonie Energa Basket Ligi.