Na platformie HBO GO dostępny jest drugi odcinek serialu z LeBronem Jamesem, który przygotowuje wspólnie z Maverickiem Carterem. Tym razem gośćmi są między innymi Ben Simmons z Philadelphii 76ers, Victor Oladipo z Indiana Pacers, debiutant Orlando Magic Mohamed Bamba oraz pięciokrotna uczestniczka Meczów Gwiazd WNBA Elena Delle Donne z Washington Mystics. Gościem specjalnym jest raper Drake. W drugim odcinku poruszona jest kwestia oczekiwań innych ludzi i bycia sobą. Brania odpowiedzialności za swoje czyny i relacji międzyludzkich.


W Ameryce serial nosi tytuł „The Shop”. W Polsce wyszedł pod nazwą „Barbershop” i jest dostępny na platformie HBO GO.

Program polega na nagrywaniu rozmów z gwiazdami sportu i rozrywki. Publikowane są najciekawsze fragmenty z kilkugodzinnych spotkań w barbershopach.

Nie są to rozmowy o niczym. Poruszają ważne, często skomplikowane, trudne i niejednoznaczne tematy, jak polityka, podziały rasowe, popkultura czy dorastanie i wychowanie dzieci.

Jak czytamy w opisie na stronie HBO: twórcy serialu odwiedzają barbershopy w całych Stanach, gdzie organizują pełne szczerości i swobody rozmowy z jednymi z największych nazwisk ze świata rozrywki i sportu. Produkcja zapewnia jedyne w swoim rodzaju doświadczenie wizyty w zakładzie barberskim, który jest swego rodzaju azylem i miejscem niczym nieskrępowanych dyskusji. Podczas podróży po Stanach prowadzący będą starali się zaprosić zróżnicowanych gości, by porozmawiać z nimi szczerze o sporcie, muzyce, rozrywce, kulturze i biznesie.

Celem LeBrona Jamesa jest stworzenie miejsca, w którym sportowcy i artyści będą mogli się spotkać i szczerze porozmawiać. Produkcja tego serialu była dla niego bardzo ważna, dlatego powiedział: Ten program jest prawdziwy, szczery i stanowi sedno rozmowy. Dziś w mediach społecznościowych i smsach, którymi ludzie się komunikują, forma rozmowy, a właściwie mówienie, jest rodzajem utraconej sztuki. Kiedy byłem dzieckiem, obecność w salonach fryzjerskich oznaczała słuchanie dorosłych mówiących o sporcie, ubraniach, polityce, muzyce. Wszystko działo się w barbershopach. To było tak prawdziwe i tak szczere, że każdy miał poczucie, że może być tu sobą. To dlatego zdecydowaliśmy się na produkcję tego programu.

Barbershop jest nagrywany w salonach fryzjerskich w całych Stanach Zjednoczonych, gdzie zapraszani są różni goście.

Barbershop jest dostępny na platformie HBO GO

Co ciekawe HBO nie podaje kolejnych dat, ani miejsc, gdzie serial będzie nagrywany. W ten sposób chcą uniknąć spotkania z fanami, którzy mogliby przeszkadzać w nagranich.

Barbershop jest kontynuacją nagranych wcześniej spotkań w tej samej konwencji przy okazji Meczów Gwiazd NBA. Nagranie z Nowego Orleanu z 2017 roku dostępne jest na YouTube pod tym adresem.

Barbershop to ambitny projekt o dużym potencjale. Wszystko jednak zależy od tego, w którym kierunku zostanie poprowadzony. Spontaniczne, niekiedy bardzo ciekawe rozmowy, nie zostały w pierwszym odcinku pogłębione, ale przyczyną może być duża liczba gości. Podczas montażu trzeba było każdemu dać coś powiedzieć, a to mogło spowodować skrócenie kilku ciekawych dyskusji.

W drugim odcinku, podobnie jak w pierwszym, warto przyjrzeć się LeBronowi. To jak się zachowuje, w jaki sposób mówi, a przede wszystkim o czym mówi. Wie, że może stracić przez swoje decyzje, ale nie zamierza milczeć w najważniejszych dla niego sprawach. Nawiązuje w ten sposób do tematów, które poruszaliśmy w ostatnim Podcaście PROBASKET, czyli swojego wpływu na rzeczywistość i zabierania głosu, kiedy dzieje się coś ważnego. Robi to, ponieważ wie, że jest obecnie największą gwiazdą w NBA, a kto wie, może najważniejszym sportowcem na świecie?

W drugim odcinku poruszona jest kwestia oczekiwań innych ludzi i bycia sobą. Brania odpowiedzialności za swoje czyny i relacji międzyludzkich.

Warto obserwować:

Podcast PROBASKET 015: LeBron najważniejszym sportowcem na świecie? Wielka odwaga Love’a

Pierwszy odcinek serialu z LeBronem Jamesem dostępny w HBO Polska. O czym jest?

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments