W pierwszym p贸艂fina艂owy starciu w rozgrywanym w D膮browie G贸rniczej turnieju fina艂owym Pucharu Polski, faworyzowana ROSA Radom pokona艂a聽zesp贸艂 Energi Czarnych S艂upsk 81-70.

ROSA Radom 81-70 Energa Czarni S艂upsk
Spotkanie lepiej rozpocz臋li zawodnicy z Pomorza, kt贸rzy na聽drug膮 kwart臋 wychodzili z 5 punktowym prowadzeniem. Szybko jednak problemy kadrowe zniwelowa艂y przewag臋 S艂upszczan. ROSA gra艂a szybciej i bardziej zespo艂owo, kolejne rzuty聽w drugiej kwarcie trafia艂聽C.J. Harris, kt贸ry ostatecznie sko艅czy艂 z 16 punktami.

W drugiej po艂owie Radomianie nie odpuszczali, a ich prowadzenie momentami flirtowa艂o z 20 punktami. W czwartej kwarcie Czarnym uda艂o si臋 zmniejszy膰 przewag臋 do 8聽oczek, ale dzisiaj tylko na tyle sta膰 by艂o podopiecznych Donaldasa Kairysa. Najwi臋cej dla zwyci臋zc贸w rzuci艂 Daniel Szymkiewicz – 18. W obozie przegranych na wyr贸偶nienie zas艂uguj膮 Demonte Harper (15 pkt.) oraz 艁ukasz Seweryn (14 pkt.).

Swojego rywala w walce o puchar ROSA pozna oko艂o godziny 20:00, kiedy to zako艅czy si臋 rywalizacja Stelmetu Zielona G贸ra z Anwilem W艂oc艂awek.

Rosa Radom – Energa Czarni S艂upsk 81:70

W drugim p贸艂finale fina艂owego turnieju Pucharu Polski, Stelmet Zielona G贸ra rozgromi艂 koszykarzy Anwilu W艂oc艂awek 87-59.

Stelmet BC Zielona G贸ra 87:59 Anwil W艂oc艂awek

Zielonog贸rzanie wywi膮zali si臋 z roli faworyta wzorcowo. Od pocz膮tku do ko艅ca kontrolowali przebieg oraz tempo spotkania. Najwi臋cej punkt贸w dla Stelmetu zdoby艂 Przemys艂aw Zamojski – 20. Na wyr贸偶nienie zas艂uguje r贸wnie偶 Mateusz Ponitka, autor 16 punkt贸w, 7 zbi贸rek i 6 asyst.

Fina艂 Pucharu Polski rozpocznie si臋 jutro o godzinie 20:00.

Stelmet BC Zielona G贸ra – Anwil W艂oc艂awek 87:55