W pierwszym półfinałowy starciu w rozgrywanym w Dąbrowie Górniczej turnieju finałowym Pucharu Polski, faworyzowana ROSA Radom pokonała zespół Energi Czarnych Słupsk 81-70.

ROSA Radom 81-70 Energa Czarni Słupsk
Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Pomorza, którzy na drugą kwartę wychodzili z 5 punktowym prowadzeniem. Szybko jednak problemy kadrowe zniwelowały przewagę Słupszczan. ROSA grała szybciej i bardziej zespołowo, kolejne rzuty w drugiej kwarcie trafiał C.J. Harris, który ostatecznie skończył z 16 punktami.

W drugiej połowie Radomianie nie odpuszczali, a ich prowadzenie momentami flirtowało z 20 punktami. W czwartej kwarcie Czarnym udało się zmniejszyć przewagę do 8 oczek, ale dzisiaj tylko na tyle stać było podopiecznych Donaldasa Kairysa. Najwięcej dla zwycięzców rzucił Daniel Szymkiewicz – 18. W obozie przegranych na wyróżnienie zasługują Demonte Harper (15 pkt.) oraz Łukasz Seweryn (14 pkt.).

Swojego rywala w walce o puchar ROSA pozna około godziny 20:00, kiedy to zakończy się rywalizacja Stelmetu Zielona Góra z Anwilem Włocławek.

Rosa Radom – Energa Czarni Słupsk 81:70

W drugim półfinale finałowego turnieju Pucharu Polski, Stelmet Zielona Góra rozgromił koszykarzy Anwilu Włocławek 87-59.

Stelmet BC Zielona Góra 87:59 Anwil Włocławek

Zielonogórzanie wywiązali się z roli faworyta wzorcowo. Od początku do końca kontrolowali przebieg oraz tempo spotkania. Najwięcej punktów dla Stelmetu zdobył Przemysław Zamojski – 20. Na wyróżnienie zasługuje również Mateusz Ponitka, autor 16 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst.

Finał Pucharu Polski rozpocznie się jutro o godzinie 20:00.

Stelmet BC Zielona Góra – Anwil Włocławek 87:55