CEZ Nymburk wygrał ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra 84:70 w ostatniej kolejce rundy zasadniczej Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Przedstawiciel Energa Basket Ligi mimo porażki zagra w fazie play-off tych rozgrywek.

CEZ Nymburk – Stelmet Enea BC Zielona Góra 84:70

Początek spotkania był całkiem niezły dla Stelmetu Enei, który po trafieniu Edo Muricia miał cztery punkty przewagi. Straty błyskawicznie odrabiał jednak Dardan Berisha. Dzięki Adamowi Hrycaniukowi i Nikoli Markoviciowi goście prowadzili jednak 21:20 po 10 minutach rywalizacji. Czeska drużyna drugą kwartę rozpoczęła od niesamowitej serii 15:0 i objęła całkowitą kontrolę nad meczem. Zielonogórzanie mieli ogromne problemy w ataku, ale później za odrabianie strat wzięli się Przemysław Zamojski i Thomas Kelati. Ostatecznie po pierwszej połowie CEZ Nymburk dzięki trójce Petra Bendy wygrywał 47:35.

W trzeciej kwarcie gospodarze ponownie prowadzili już nawet 16 punktami i mimo trochę lepszej gry ze strony Vladimira Dragicevicia, niewiele się zmieniało. Nieznacznie mistrzów Polski do rywali zbliżyli Łukasz Koszarek i Adam Hrycaniuk, ale nie zmieniało to faktu, że Czesi po 30 minutach ciągle byli lepsi – 63:52. W czwartej kwarcie CEZ Nymburk kontrolował wydarzenia na parkiecie nie pozwalał na zbyt wiele ekipie trenera Andreja Urlepa. W pewnym momencie zanotował serię 8:0 i prowadził już 20 punktami. Ostatecznie zwyciężył 84:70.

Mimo porażki, Stelmet Enea zagra 1/8 finału Koszykarskiej Ligi Mistrzów (faza play-off).

źródło: plk.pl