King Wilki Morskie Szczecin zwalniając Korie Luciusa zrobiły miejsce na pozyskanie nowego zawodnika. Graczem, dla którego zwolnione zostało miejsce okazał się Russell Robinson, Mistrz Polski ze Stelmetem Zielona Góra.

30 letni Amerykanin mierzy 186 centymetrów i może występować na dwóch pozycjach – może grać jako rozgrywający, jak i rzucający obrońca. W tym sezonie reprezentował barwy greckiej Kavali, gdzie notował średnio 8,9 punktu, 2,7 zbiórki oraz 2,2 asysty. Zarząd nie był jednak do końca zadowolony z jego gry, bowiem jego skuteczność pozostawiała wiele do życzenia – 25,5% z gry i 18% za trzy mówi samo za siebie.

Russell przez cały sezon występował w Stelmecie w roli zmiennika Łukasza Koszarka, i w dużym stopniu przyczynił się do wywalczenia złotego medalu przez drużynę Saso Filipovskiego. W barwach zielonogórskiej drużyny notował o wiele lepsze statystyki, co napawa optymizmem szczecińskich kibiców.

Russell jest zawodnikiem bardzo doświadczonym, który występował w najsilniejszych, europejskich ligach, niejednokrotnie walcząc o najwyższe trofea. Na boisku jest twardym, nieustępliwym obrońcą, oraz kreatywnym reżyserem gry. Kiedy trzeba, nie boi się brać odpowiedzialności za wynik na siebie. Witamy w Szczecinie RUSS – czytamy na oficjalnym fan page’u szczecińskiej drużyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj