Władze Brooklyn Nets poinformowały o zwolnieniu Lionella Hollinsa z funkcji pierwszego szkoleniowca. Zespół do końca bieżącego sezonu poprowadzi dotychczasowy asystent Hollinsa, Tony Brown.

Jak stwierdził właściciel klubu, Michaił Prochorow zwolnienie Hollinsa jest szansą na nowy początek dla jego organizacji.

Nadszedł czas na nowy start i nową wizję w jakim kierunku ma podążać klub. Zespół potrzebuje ku temu nowego przywództwa. Chcemy zbudować w Brooklynie drużynę głodną zwycięstw i ukierunkowaną na wygrywanie.

– Chcemy naszym kibicom dać jak najwięcej powodów do radości. Zmiana trenera w tym momencie daje nam szansę na rozpoznanie rynku w poszukiwaniu idealnego kandydata na selekcjonera w przyszłym sezonie. Jeszcze nigdy przedtem nie byłem tak zmotywowany do działania, jak teraz – dodał Prochorow.

Ze słów Rosjanina wynika, że obecny sezon już całkowicie pójdzie na straty, ale od przyszłego sezonu możemy oczekiwać niemałej rewolucji w zespole z Brooklynu.

Hollins był trenerem Nets od 2014 roku. W zeszłym roku zaprowadził swój zespół do play-off, gdzie w pierwszej rundzie odpadł po serii z Atlanta Hawks. Obecny sezon jednak już nie był tak udany. Po 37 meczach jego zespół wygrał tylko 10 spotkań będąc jedną z najsłabszych ekip w lidze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments