Ekipa Street Team okazała się najlepsza w kategorii OPEN mężczyzn podczas rozgrywanego w Gorzowie Wielkopolskim turnieju 3×3 QUEST – Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3. W kategorii OPEN kobiet zwyciężyła drużyna Timon, Pumba i Lew. W kategorii U15 mężczyzn zwyciężyła drużyna Młode Wilki, w U15 kobiet wygrała ekipa unicorns, a w U18 mężczyzn zwyciężył zespół Los Matadores.

3×3 QUEST w Gorzowie Wlkp. rozpoczął się w nowej lokalizacji – na parkingu przed galerią NovaPark. Uroczystego otwarcia dokonali wiceprezydent miasta Radosław Sujak oraz założyciel Szkoły Koszykówki Kangoo Kids Andrzej Stefanowicz. Niestety, pogarszające się warunki pogodowe nie pozwoliły na rozegranie całości turnieju na świeżym powietrzu. Po kilku godzinach postanowiono, że rywalizacja zostanie wznowiona w hali OSiR przy ul. Słowiańskiej 10.

Pierwszego dnia turnieju rozegrano mecze w kategorii U15 mężczyzn. Do wielkiego finału doszły drużyny Młode Wilki i Polish Power. Ta pierwsza ekipa była bezkonkurencyjna – wyszła zwycięsko ze wszystkich sześciu spotkań – w tym ostatniego i najważniejszego 12:6. W nagrodę zawodnicy, oprócz pamiątkowych medali, mogli liczyć także na akcesoria sportowe. Na ostatnim miejscu podium znalazła się ekipa Ginger Stars.

W sobotę nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego konkursu rzutów z dystansu. Przez kwalifikacje przeszło trzech zawodników: Przemysław Tereniuk (Coco Jambo), Michał Wojtyński (HW Dzikie Węże) oraz Konrad Jelski (peach kings). W finale najlepszy okazał się Tereniuk, który trafił pięciokrotnie. W nagrodę otrzymał akcesoria sportowe, m.in. oficjalną piłkę 3×3 firmy Wilson.

Główna kategoria, czyli OPEN mężczyzn jak zwykle była bardzo zacięta, nie zabrakło też niespodzianek. Za taką z pewnością można uznać brak finału dla ekipy HW Wild Snakes, która ostatecznie musiała zadowolić się trzecim miejscem. W wielkim finale natomiast znalazły się drużyny Coco Jambo i Street Team. Oba zespoły były przez cały dzień niepokonane, ale tylko jedna mogła zwyciężyć w ostatnim meczu. Ta sztuka udała się Street Team – 21:15. Dzięki temu Maciej Adamkiewicz, Michał Trypuć, Marcin Zarzeczny oraz Michał Żylczyński sięgnęli po 1500 zł oraz zegarki marki Festina. Obie ekipy zagrają także podczas finałowego turnieju w Poznaniu 22 i 23 lipca.

Rywalizacja w niedzielę od samego rana toczyła się w hali OSiR przy ul. Słowiańskiej 10. Najwcześniej zakończono zmagania w kategorii U15 kobiet. W finale ekipa unicorns pokonała Dream basket team 10:3. Tym samym Zuzia Januszke, Daria Ryzińska, Kamila Grochocka oraz Wiktoria Wierzbicka mogły cieszyć się z pamiątkowych medali i innych drobnych upominków.

Drugiego dnia turnieju 3×3 QUEST również rozegrano konkurs rzutów z dystansu. W kwalifikacjach wzięło udział aż 14 zawodników, a w wielkim finale znaleźli się Claudia Trębicka (4fun), Jakub Koczan (Triple Rain) oraz Anna Markowska (Timon, Pumba i Lew). Najskuteczniejsza okazała się Markowska, a nagrodą były akcesoria sportowe.

W kategorii OPEN kobiet wygrała drużyna Timon, Pumba i Lew, która w zaciętym finale pokonała 4Fun 9:6. Wiktoria Keller, Aleksandra Oleszkiewicz i Anna Markowska w nagrodę otrzymały 1000 zł oraz zaproszenie na turniej finałowy do Poznania.

Najdłużej trwała rywalizacja w kategorii U18 mężczyzn. Ostatecznie w wielkim finale zameldowały się ekipy Los Matadores i Ankle Breakers. Ta pierwsza drużyna była niepokonana przez całą niedzielę, ale w ostatnim meczu do zwycięstwa 18:16 potrzebowała dogrywki. Bartosz Śmiechowski, Jakub Szypczak i Wiktor Rajewicz zdobywali w każdym meczu średnio blisko 20 punktów na mecz! W nagrodę otrzymali medale oraz akcesoria sportowe.

Kolejny turniej z cyklu 3×3 QUEST – Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 odbędzie się 8 i 9 lipca na rynku w Katowicach.