Już jutro Znicz Basket Pruszków podejmie Miasto Szkła Krosno. Mecz z liderem rozgrywek będzie okazją do weryfikacji siły pruszkowian, którzy przed sezonem za cel obrali sobie utrzymanie w lidze.


Gra Znicza Basket Pruszków jest na tyle dobra, że daje mu obecnie piąte miejsce w tabeli, bardzo blisko GKS-u Tychy i trzeciej Legii Warszawa. Podopieczni trenera Marka Zapałowskiego wyśmienicie spisują się przed własną publicznością. W Pruszkowie dotąd wygrała tylko Spójnia Stargard.

„U siebie gra się nam na pewno lepiej, teraz przyjedzie rywal najtrudniejszy ze wszystkich i będzie to ogromne wyzwanie, żeby im się postawić. Na pewno nie damy się tutaj łatwo ograć i będziemy walczyć do ostatniej minuty. Drużyna czuje tu pomoc publiczności. Liczymy, że będzie tak dalej” – powiedział Marek Zapałowski.

Znicz pauzował w minionej serii spotkań, jego mecz z Exact Systems Śląskiem Wrocław został przełożony z uwagi na udział wrocławian w półfinałach Mistrzostw Polski u20. Szkoleniowcy rożnie oceniają nieplanowaną przerwę w rozgrywkach, ale Marek Zapałowski widzi w tym również zalety:

„Z jednej strony to nam rozbija plan przygotowań, ale z drugiej zawodnicy dostaną trochę wolnego, więc może nabiorą świeżości. Dużo minut niektórzy grali ostatnio więc może i potrzebujemy tego wolnego, zobaczymy jak będzie. Musimy pracować nad tym co robimy źle oraz udoskonalać dobre elementy gry” – dodaje trener.

Szkoleniowiec docenia również klasę rywala, wymienia jego największe plusy i zapowiada walkę do końca. Mecz z liderem rozgrywek będzie dla jego podopiecznych ważnym sprawdzianem.

„Na pewno będzie luz, ale i ogromna motywacja. Chcielibyśmy postawić się tej drużynie. Wiemy, że to jest bardzo trudny przeciwnik, który dobrze rzuca za trzy, mają siłę pod koszem i na zewnątrz, są solidni na zbiórce. Generalnie drużyna jest bardzo dobrze złożona, każdy zna swoją rolę, wie co ma robić. Jest tam doświadczenie i trochę młodych ludzi, którzy pomagają więc jest to bardzo ciężki przeciwnik, ale będziemy walczyć do ostatniej minuty” –  ocenia szkoleniowiec Znicza.

 

Mecz Znicz Basket Pruszków – Miasto Szkła Krosno już w środę 17.02 w hali Znicz o godzinie 19.00

 

źródło: zniczbasket.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj