Koszykarze Legii pewnie wygrali derby Mazowsza w Pruszkowie, zwyciężając różnicą 20 punktów. Legioniści zagrali bez chorego Mateusza Jarmakowicza. Do gry wrócił i to w bardzo dobrym stylu Łukasz Pacocha.

W warszawskim zespole bardzo dobrze pokazał się Marcel Wilczek, który zdobył 15 punktów i sporo dał drużynie w walce podkoszowej. Niezwykle skuteczny był również Tomasz Andrzejewski, którego trójki w drugiej połowie uspokoiły grę. W pierwszej połowie oba zespoły zagrały bardzo nieskutecznie, Legia zaś bardzo dobrze grała w obronie, czego efektem były zaledwie 23 punkty Znicza w pierwszej połowie meczu. W pruszkowskim zespole wystąpił zwolniony niedawno przez Legię Andrzej Paszkiewicz. „Czarny” nie był tak skuteczny jak w swoim pierwszym meczu w barwach Znicza, w którym zdobył 20 punktów (6/9 za 3) – tym razem trafił tylko 2 z 8 prób. Pod koszem nieźle radził sobie Damian Cechniak, zdobywca 12 punktów dla gospodarzy (6/9 z gry), który zaliczył również 11 zbiórek. Legia jednak nawet na moment nie pozwoliła rywalom zbliżyć się na bezpieczny dystans i dość pewnie wygrała drugie z rzędu spotkanie.

„Wracamy do swojego stylu, bo bronimy agresywnie, staramy się grać z kontry. Nie zawsze nam to wychodzi, ale obrona została nam na cały mecz. Popełniliśmy kilka błędów, które wynikały z tego, że chłopcy za bardzo chcieli – zabrakło cierpliwości i za szybko chcieli zabrać piłkę. Cieszy, że Marcel Wilczek coraz szybciej biega. Jeśli zacznie biegać nie na 30, tylko na 100 procent, to będzie super. Nie można było wymagać od Łukasza Pacochy, że zagra świetne zawody, a dał bardzo dobrą zmianę – ważne punkty, parę asyst. Podobnie wracający po kontuzji Marcel, dobrze wszedł mecz i to świadczy o tym, że są profesjonalistami, dobrze przygotowani i maksymalnie skoncentrowani do zawodów” – powiedział po meczu szkoleniowiec Legii, Piotr Bakun.

Kolejne legioniści rozegrają w hali OSiR Bemowo już w najbliższy piątek, kiedy o 20:00 podejmować będą GTK Gliwice.

źródło: legiakosz.com

Zapraszamy na nasz profil zajmujący się tematyką I ligi mężczyzn: PROBASKET1LKosz