W 23 kolejce I ligi dojdzie do hitu rundy rewanżowej, który przybliży jedną z drużyn do zajęcia pierwszego miejsca przed fazą play-off. W Łańcucie zmierzą się miejscowy Max Elektro Sokół z Legią Warszawa.


# To właśnie na Łańcut będą zwrócone oczy fanów rozgrywek I ligi. Max Elektro Sokół przełamał serię dwóch porażek i wysoko pokonał Astorię Bydgoszcz aplikując jej aż 18 celnych rzutów z dystansu. Legia Warszawa również bez trudu poradziła sobie z Kotwicą Kołobrzeg i także była skuteczna zza łuku (16 trójek). W sobotę w szeregach Sokoła może zabraknąć Sebastiana Szymańskiego, pozostali podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego powinni być do jego dyspozycji. Trener Piotr Bakun przypuszczalnie będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, zapowiada się więc bardzo ciekawe starcie najlepszych ekip ligi.

Nasz typ: Legia Warszawa

# Gorszy okres gry ma też już chyba za sobą Spójnia Stargard. Wysoka wygrana w Inowrocławiu poprawiła humory stargardzianom, którzy tym razem we własnej hali podejmą SKK Siedlce. Przed tygodniem błysnęli Karol Pytyś i Hubert Pabian, którzy łącznie zdobyli 42 punkty. Dobra forma podkoszowych Spójni może być kluczem do sukcesu w pojedynku z SKK. W siedleckim zespole do gry powrócił Rafal Rajewicz, ale wciąż brakuje Rafała Króla, czołowej postaci SKK. Ekipa trenera Teohara Mollova będzie miała spore kłopoty z wywiezieniem dwóch punktów ze Stargardu.

Nasz typ: Spójnia Stargard

# GTK Gliwice zaskakująco łatwo poradziło sobie w derbach Śląska przeciwko GKS-owi Tychy. Teraz zadanie powinno być jeszcze łatwiejsze bowiem do Gliwic przyjedzie Zetkama Doral Nysa Kłodzko, która jeszcze nie wygrała ani razu na obcym terenie. Formą błyszczy Marcin Bluma, dobrze spisuje się Aleksander Leńczuk, ale to będzie chyba za mało na doświadczony i prawdopodobnie pełny skład GTK. Przed tygodniem na boisko wybiegł Paweł Zmarlak, któremu wróżono krótka pauzę w związku z niegroźnym urazem odniesionym w 21 kolejce.

Nasz typ: GTK Gliwice

# W niedzielę prudnicka meritumkredyt Pogoń podejmie ostatnią w tabeli Eneę Astorię Bydgoszcz. Ekipa trenera Tomasza Michalaka natrudziła się by pokonać Biofarm Basket w Poznaniu, odrobiła stratę z pierwszej kwarty i wyszarpała zwycięstwo. Mecz z bydgoszczanami nie powinien być aż tak wymagający, Astoria słabo prezentuje się na wyjazdach, a Pogoń w hali Obuwnik stawia opór najlepszym zespołom ligi. Do gry w szeregach prudniczan wrócił Paweł Bogdanowicz, szersza niż ostatnio rotacja w zespole to kolejny argument, aby to w gospodarzach upatrywać faworytów.

Nasz typ: meritumkredyt Pogoń Prudnik

# Wspomniani wcześniej tyszanie szybko dostaną szansę rehabilitacji przed własną publicznością. Rywal jednak będzie równie wymagający co GTK – w Tychach stawią się zawodnicy Jamalex Polonii 1912 Leszno. Zespół trenera Łukasza Grudniewskiego poradził sobie ostatnio z SKK Siedlce dzięki bardzo dobrej dyspozycji Szymona Kiwilszy, autora 26 punktów w tamtym meczu. W sobotę 20-letniemu zawodnikowi przyjdzie mierzyć się ze starszymi Marcinem Kowalewskim czy Wojciechem Baryczem. Młoda ekipa z Leszna nie jest bez szans, ale nieco większe dajemy GKS-owi.

Nasz typ: GKS Tychy

# W niedzielę zmierzą się zespoły w kadrach których znajduje się kilku zawodników, którzy już za kilka dni będą uczestniczyć w finałach Mistrzostw Polski do lat 20. Biofarm Basket Poznań nie dal rady pokonać Pogoni Prudnik, choć wypracował sobie sporą zaliczkę już w pierwszej kwarcie. Radomianie odnieśli cenne zwycięstwo w Krakowie i z pomocą Filipa Zegzuły, a kto wie, może i pozostałych zawodników z podwójnymi licencjami, mogą pokusić się o pokonanie również Biofarmu. ACK UTH Rosa ma jeszcze całkiem realne szanse na unikniecie fazy play-out, poznański zespół z kolei jest w grze o ósme miejsce w lidze. W ciekawym pojedynku młodej generacji wróżymy zaciekłą walkę z której zwycięsko wyjdą gospodarze.

Nasz typ: ACK UTH Rosa Radom

# Podróż na północ kraju przed KSK Notecią Inowrocław. Podopieczni trenera Milosa Sporara polegli w starciu ze Spójnią, ale mecz w Kołobrzegu nie powinien przynieść tak jednostronnego rezultatu. Kotwica zagra bez Pawła Dzierżaka, który pauzować musi po operacji wyrostka robaczkowego. To niewątpliwie komplikuje sprawę trenerowi Pawłowi Blechaczowi, ale jego podopieczni muszą szukać punktów przede wszystkim we własnej hali. W Noteci niezmiennie czołowymi postaciami są Mikołaj Grod, Bartosz Pochocki i Dawid Adamczewski. To trio zdobywa 2/3 punktów całego zespołu i jeśli choć jedno ogniwo wyłączy Kotwica, ma szanse na dwa oczka.

Nasz typ: Kotwica Kołobrzeg

# Kolejny ciężki mecz przed Zniczem Basket Pruszków który uległ ostatnio Zetkamie Doralowi. Trener Marek Zapałowski przyznawał, że był zniesmaczony czwartą kwartą, którą jego zespół przegrał aż 6:28, ale przez tydzień mógł pewne rzeczy w drużynie poprawić. Efekty zobaczymy w Krakowie, bo AZS AGH ponownie zagra na swoim terenie. Nie udało się beniaminkowi wygrać z radomianami, ale tak samo nie musi być ze Zniczem. Do zdrowia i dobrej formy wrócił Marek Szumełda-Krzycki, zdobywca 14 punktów w środowym starciu. Z dobrej strony pokazali się również Bartłomiej Podworski i Jakub Krawczyk. Po stronie Znicza dominować powinien Damian Cechniak, jednak jego forma nieco spadła. Lepiej radzi sobie za to Tomasz Madziar i Mikołaj Stopierzynski i to właśnie oni mogą postraszyć gospodarzy.

Nasz typ: AZS AGH Kraków

23 kolejka:

18.02.2017 17:30 Max Elektro Sokół Łańcut – Legia Warszawa
18.02.2017 18:00 GKS Tychy – Jamalex Polonia 1912 Leszno
18.02.2017 18:00 GTK Gliwice – Zetkama Doral Nysa Kłodzko
18.02.2017 18:00 AZS AGH Kraków – MKS Znicz Basket Pruszków
18.02.2017 18:00 Kotwica Kołobrzeg – KSK Noteć Inowrocław
18.02.2017 18:00 Spójnia Stargard – SKK Siedlce
19.02.2017 17:00 ACK UTH Rosa Radom – Biofarm Basket Poznań
19.02.2017 17:30 meritumkredyt Pogoń Prudnik – Enea Astoria BydgoszczSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments