Maciej Krówczyński reprezentujący w obecnym sezonie barwy beniaminka I ligi zdecydował się na powrót do drugiej ligi. Zawodnik wzmocni kandydata do gry na zapleczu ekstraklasy.


22-letni leszczynianin zasili szeregi Górnika Trans.eu Wałbrzych. Mierzący 193 cm wzrostu obrońca lub niski skrzydłowy stawiał pierwsze koszykarskie kroki w drugoligowym WSTK Wschowa w 2012 roku. Więcej na tym poziomie rozgrywek znaczył rok później, gdzie w barwach „czerwonej latarni” rozgrywek, Gimbasketu Wrocław notował śr. ponad 10 punktów. W kolejnym sezonie był czołowym graczem w drugoligowej Polonii Leszno, zdobywając śr. 11 pkt, przy dobrych skutecznościach rzutowych (50% za 2, 39% za 3, 82% za 1). W sezonie 2015/16 Maciej  Krówczyński pozostał w Polonii, która zdominowała rozgrywki z bilansem 31-1 i awansowała do I ligi. Nowy gracz Górnika był wtedy tylko zmiennikiem, grał śr. 12 min i rzucał śr. 6 pkt.

W obecnym sezonie rzadko podnosił się z ławki rezerwowych pierwszoligowej Jamalex Polonii (10 meczów, śr. tylko 4 min w grze), co spowodowało chęć zmiany otoczenia. Krówczyński trafił do Wałbrzycha na zasadzie transferu definitywnego i związał się z Górnikiem umową do końca sezonu.

źródło: Górnik Wałbrzych
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here