W meczu 15 kolejki I ligi Legia Warszawa pokonała AZS AGH Kraków 84:53. Legioniści od początku do końca dyktowali warunki gry i dzięki solidnej, równej grze przez cały mecz mogli cieszyć się z szóstego z rzędu zwycięstwa.

Od pierwszego gwizdka legioniści ruszyli zdecydowanie na rywala. Prym wiódł Tomasz Andrzejewski, który w bardzo szybkim tempie zdobył 12 punktów. Dobre rozpoczęcie pojedynku z krakowianami zaowocowało dziesięciopunktową przewagą warszawian już po pierwszej kwarcie. Druga odsłona meczu to już bardziej wyrównana gra. Podopieczni trenera Piotra Bakuna zdołali jednak powiększyć swoje prowadzenie do 13 oczek. Powrót z szatni nie zmienił obrazu gry – AZS AGH zdołało zdobyć tylko 10 punktów w trzeciej kwarcie i przed ostatnią odsłoną starcia legioniści mieli bardzo bezpieczną przewagę nad rywalem. Gospodarze nie dali rady zmniejszyć straty również w czwartej kwarcie. Mało tego, to Legia nie ustawała w wysiłkach, by wygrana była jeszcze bardziej okazała. Cel został osiągnięty, szósta wygrana z rzędu stała się faktem.

„Chcielibyśmy tak grać i taką formę utrzymać, co wiadomo, że jest bardzo ciężkim zadaniem. Jesteśmy na dobrej drodze żeby to zrobić. Teraz mamy okres świąteczny, zasłużony odpoczynek, trochę świąt i tyle. Czyścimy głowy, nic nie zmieniamy w naszej pracy, mocno się skupiamy na defensywie. Jesteśmy naprawdę fajną drużyną i musimy się trzymać razem i w tych trudnych chwilach i w tych przyjemnych tak jak było to widać dziś” – mówił tuż po meczu najlepszy strzelec stołecznej ekipy, Tomasz Andrzejewski.

AZS AGH Kraków – Legia Warszawa 53:84 (18:28, 17:19, 10:18, 8:19)

AZS AGH: Marek Szumełda – Krzycki* 15(1), Bartosz Wróbel* 10 (2×3), Bartłomiej Podworski 9, Maciej Maj* 8, Damian Kalinowski* 5(1), Jakub Krawczyk 4, Rafał Zgłobicki 2, Iwan Wasyl 0, Jakub Pawlak 0, Michał Borówka* 0, Maciej Koperski 0.

Legia: Tomasz Andrzejewski* 21, Łukasz Pacocha 16 (4×3), Marcel Wilczek 11, Grzegorz Kukiełka* 9 (1), Robak 6, Łukasz Wilczek* 6, Mateusz Jarmakowicz* 5, Michał Aleksandrowicz* 4, Grzegorz Malewski 4, Adam Linowski 2, Kamil Sulima 0.

źródło: legiakosz.com