W sobotę poznaliśmy finalistów I ligi. Zaskakująco szybko rozstrzygnęła się rywalizacja półfinałowa w obu parach. O awans do Polskiej Ligi Koszykówki zagrają Legia Warszawa i GTK Gliwice.

Warszawianie pokonali wczoraj po raz trzeci Spójnię Stargard. Mecz długo miał wyrównany przebieg, dopiero w trzeciej kwarcie zarysowała się przewaga legionistów, którzy uciekli już zdecydowanie rywalom w ostatniej odsłonie meczu. Na siedem minut przed końcem meczu podopieczni trenera Piotra Bakuna osiągnęli bezpieczną wydawałoby się przewagę 20 punktów (80:60). Stargardzianie nie zamierzali się poddawać i zniwelowali stratę do siedmiu oczek, ale legioniści nie pozwolili im na więcej i triumfowali 88:82. W pierwszej połowie spotkania wyróżniał się kapitan warszawian – Łukasz Wilczek często punktował i zaliczył aż sześć przechwytów. W całym spotkaniu wyróżnili się Marcin Dymała, po stronie Spójni (19 pkt.) i Tomasz Andrzejewski w stołecznym zespole (21 pkt.)

Max Elektro Sokół Łańcut udał się do Gliwic z misją odrobienia strat poniesionych na własnym parkiecie. GTK szybko jednak przejęło inicjatywę w starciu z ekipą trenera Dariusza Kaszowskiego, która już po pierwszej kwarcie przegrywała 14:27. Gospodarze kontrolowali sytuację, choć rywale nie ustępowali w wysiłku i stopniowo odrabiali straty. Gliwiczanie nie tracili koncentracji i ponownie odbudowywali przewagę nie dając Sokołowi nadziei na odwrócenie losów spotkania. W zwycięskim GTK dominował Damian Pieloch, zdobywca 19 punktów, po stronie łańcucian najlepszy dorobek zapisał na swoim koncie Alan Czujkowski – 24 „oczka”.

Półfinały I ligi:

Spójnia Stargard – Legia Warszawa 82:88 (23:25, 22:22, 13:22, 24:19)

Spójnia: Marcin Dymała 29, Karol Pytyś 14, Wojciech Fraś 13, Paweł Lewandowski 10, Hubert Pabian 8, Damian Janiak 4, Maciej Raczyński 2, Paweł Śpica 2, Paweł Bodych 0.

Legia: Tomasz Andrzejewski 21, Grzegorz Kukiełka 13, Łukasz Wilczek 13, Mateusz Jarmakowicz 11, Kamil Sulima 11, Michał Aleksandrowicz 8, Piotr Robak 5, Łukasz Pacocha 4, Adam Linowski 2, Grzegorz Malewski 0.

W rywalizacji do trzech zwycięstw: 3-0 dla Legii

GTK Gliwice – Max Elektro Sokół Łańcut 83:78 (27:14, 21:24, 25:20, 10:20)

GTK: Damian Pieloch 19, Kacper Radwański 17, Marcin Salamonik 15, Paweł Zmarlak 13, Aleksander Filipiak 9, Marceli Dziemba 8, Marcin Weselak 2, Michał Jędrzejewski 0.

Sokół: Alan Czujkowski 24, Marcin Sroka 16, Maciej Klima 15, Sebastian Szymański 9, Krzysztof Krajniewski 5, Rafał Kulikowski 4, Adrian Czerwonka 3, Patryk Buszta 2, Jacek Balawender 0.

W rywalizacji do trzech zwycięstw: 3-0 dla GTK Gliwice

Finał pomiędzy Legią Warszawa a GTK Gliwice startuje w najbliższy weekend w stolicy, w hali przy ul. Obrońców Tobruku 40. Rywalizacja do trzech zwycięstw wyłoni triumfatora I ligi i zarazem drużynę, która uzyska prawo do gry w kolejnym sezonie wśród krajowej elity.