W sobot臋 poznali艣my finalist贸w I ligi. Zaskakuj膮co szybko rozstrzygn臋艂a si臋 rywalizacja p贸艂fina艂owa w obu parach. O awans do Polskiej Ligi Koszyk贸wki zagraj膮 Legia Warszawa i GTK Gliwice.

Warszawianie pokonali wczoraj po raz trzeci Sp贸jni臋 Stargard. Mecz d艂ugo mia艂 wyr贸wnany przebieg, dopiero w trzeciej kwarcie zarysowa艂a si臋 przewaga legionist贸w, kt贸rzy uciekli ju偶 zdecydowanie rywalom w ostatniej ods艂onie meczu. Na siedem minut przed ko艅cem meczu podopieczni trenera Piotra Bakuna osi膮gn臋li bezpieczn膮 wydawa艂oby si臋 przewag臋 20 punkt贸w (80:60). Stargardzianie nie zamierzali si臋 poddawa膰 i zniwelowali strat臋 do siedmiu oczek, ale legioni艣ci nie pozwolili im na wi臋cej i triumfowali 88:82. W pierwszej po艂owie spotkania wyr贸偶nia艂 si臋 kapitan warszawian – 艁ukasz Wilczek cz臋sto punktowa艂 i zaliczy艂 a偶 sze艣膰 przechwyt贸w. W ca艂ym spotkaniu wyr贸偶nili si臋 Marcin Dyma艂a, po stronie Sp贸jni (19 pkt.) i Tomasz Andrzejewski w sto艂ecznym zespole (21 pkt.)

Max Elektro Sok贸艂 艁a艅cut uda艂 si臋 do Gliwic z misj膮 odrobienia strat poniesionych na w艂asnym parkiecie. GTK szybko jednak przej臋艂o inicjatyw臋 w starciu z ekip膮 trenera Dariusza Kaszowskiego, kt贸ra ju偶 po pierwszej kwarcie przegrywa艂a 14:27. Gospodarze kontrolowali sytuacj臋, cho膰 rywale nie ust臋powali w wysi艂ku i stopniowo odrabiali straty. Gliwiczanie nie tracili koncentracji i ponownie odbudowywali przewag臋 nie daj膮c Soko艂owi nadziei na odwr贸cenie los贸w spotkania. W zwyci臋skim GTK dominowa艂 Damian Pieloch, zdobywca 19 punkt贸w, po stronie 艂a艅cucian najlepszy dorobek zapisa艂 na swoim koncie Alan Czujkowski 鈥 24 鈥瀘czka鈥.

P贸艂fina艂y I ligi:

Sp贸jnia Stargard 鈥 Legia Warszawa 82:88 (23:25, 22:22, 13:22, 24:19)

Sp贸jnia: Marcin Dyma艂a 29, Karol Pyty艣 14, Wojciech Fra艣 13, Pawe艂 Lewandowski 10, Hubert Pabian 8, Damian Janiak 4, Maciej Raczy艅ski 2, Pawe艂 艢pica 2, Pawe艂 Bodych 0.

Legia: Tomasz Andrzejewski 21, Grzegorz Kukie艂ka 13, 艁ukasz Wilczek 13, Mateusz Jarmakowicz 11, Kamil Sulima 11, Micha艂 Aleksandrowicz 8, Piotr Robak 5, 艁ukasz Pacocha 4, Adam Linowski 2, Grzegorz Malewski 0.

W rywalizacji do trzech zwyci臋stw: 3-0 dla Legii

GTK Gliwice 鈥 Max Elektro Sok贸艂 艁a艅cut 83:78 (27:14, 21:24, 25:20, 10:20)

GTK: Damian Pieloch 19, Kacper Radwa艅ski 17, Marcin Salamonik 15, Pawe艂 Zmarlak 13, Aleksander Filipiak 9, Marceli Dziemba 8, Marcin Weselak 2, Micha艂 J臋drzejewski 0.

Sok贸艂: Alan Czujkowski 24, Marcin Sroka 16, Maciej Klima 15, Sebastian Szyma艅ski 9, Krzysztof Krajniewski 5, Rafa艂 Kulikowski 4, Adrian Czerwonka 3, Patryk Buszta 2, Jacek Balawender 0.

W rywalizacji do trzech zwyci臋stw: 3-0 dla GTK Gliwice

Fina艂 pomi臋dzy Legi膮 Warszawa a GTK Gliwice startuje w najbli偶szy weekend w stolicy, w hali przy ul. Obro艅c贸w Tobruku 40. Rywalizacja do trzech zwyci臋stw wy艂oni triumfatora I ligi i zarazem dru偶yn臋, kt贸ra uzyska prawo do gry w kolejnym sezonie w艣r贸d krajowej elity.