Pierwsza liga wraca do gry. Szesnasta kolejka liczyć będzie nietypowo, bo siedem spotkań. Mecz AZS AGH Kraków z KSK Notecią Inowrocław został przełożony na 22 lutego z powodu trwających prac w hali beniaminka I ligi.


# Max Elektro Sokół Łańcut na pewno zechce zmazać plamę po ostatnim w minionym roku meczu, który podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego nieoczekiwanie przegrali z radomianami. Do Łańcuta przyjedzie Znicz Basket Pruszków, który wyraźnie odżył w ostatnich tygodniach ligowej rywalizacji, co coraz odważniej pozwala klubowi myśleć o miejscu w play-off. W starciu z liderem na pewno nie będą faworytem, ale też nie położą się przed wyżej notowanym rywalem.

Nasz typ: Max Elektro Sokół Łańcut

# Druga w tabeli Spójnia Stargard również nie zakończyła zeszłego roku najlepiej, a początek kolejnego nie zapowiada się łatwo. GKS Tychy wzmocnił się bowiem podczas przerwy świąteczno-noworocznej czołowym strzelcem ligi w osobie Marcina Kowalewskiego. Tyszanie stracili jednak Piotra Hałasa, który zmuszony jest pauzować kilka tygodni. Jeśli podopieczni trenera Tomasza Jagiełki nie tracili czasu i poprawili grę w defensywie podczas wspomnianej przerwy w rozgrywkach, na pewno są w stanie pokonać wicelidera i piąć się w górę tabeli.

Nasz typ: GKS Tychy

# W 15. kolejce najwięcej zyskała Legia Warszawa, która dzięki pokonaniu krakowian zbliżyła się do Sokoła i Spójni. Stołeczni koszykarze udadzą się do Poznania, by zrewanżować się Biofarmowi Basket za porażkę na inaugurację sezonu. Trener Przemysław Szurek może i posiada patent na Legię – jego zespół ostatnio dwukrotnie wygrywał w Warszawie – ale w Poznaniu chyba nie działa. Historia pokazuje, że legioniści bez trudu radzą sobie z Biofarmem w stolicy Wielkopolski i poradzić sobie powinni również w sobotę.

Nasz typ: Legia Warszawa

# W górę tabeli odważnie spogląda GTK Gliwice, które ma raptem jedno zwycięstwo mniej od Legii. Gliwiczanie stoczą pojedynek z Kotwicą Kołobrzeg, która po bardzo dobrym początku rozgrywek złapała zadyszkę. Słaba postawa w meczach wyjazdowych nie pomaga w walce o najlepszą ósemkę ligi, z kolei GTK na własnym parkiecie przegrało tylko raz i ten stan rzeczy raczej nie zmieni się po sobotnim meczu.

Nasz typ: GTK Gliwice

# Ciężkie zadanie przed meritumkredyt Pogonią Prudnik, która po dwa punkty uda się do Radomia. ACK UTH sprawia ostatnio niemałe niespodzianki pokonując Spójnię i Sokoła Łańcut, powoli stając się pogromcą faworytów. Prudniczanie nie mogą stracić koncentracji, najlepiej od początku narzucając rywalowi swoje warunki gry. Pierwszy zespół Rosy swój mecz w PLK gra w niedzielę, również w Radomiu, dlatego z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że trener Karol Gutkowski będzie mógł skorzystać z Macieja Bojanowskiego i Filipa Zegzuły, którzy dostarczają zespołowi razem średnio 31 punktów. To może być jeden z ciekawszych pojedynków w tej kolejce, stawiamy na kolejną niespodziankę w Radomiu.

Nasz typ: ACK UTH Rosa Radom

# W jedynym niedzielnym meczu 16. kolejki Jamalex Polonia 1912 Leszno podejmie Astorię Bydgoszcz. Rządzą rewanżu pałają bydgoszczanie, którzy na starcie sezonu ulegli beniaminkowi, a dziś zajmują odległą, piętnastą lokatę w tabeli. Lesznianie wzmocnili się w ostatnich dniach Maksymem Kulonem, który ma być dodatkową opcją na pozycjach 1/2 dla trenera Łukasza Grudniewskiego. Astoria po dwóch ważnych zwycięstwach poległa w Poznaniu i na pewno miała nad czym pracować przed startem rundy rewanżowej. Polonia niewątpliwie przystąpi do meczu w roli faworyta i nie powinna zawieść swoich kibiców, którzy jak dotąd byli świadkami tylko jednej domowej porażki lesznian.

Nasz typ: Jamalex Polonia 1912 Leszno

# Czerwona latarnia I ligi ma sporą szansę na upragnione zwycięstwo. Ostatnie radosne chwile Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko w postaci ligowej wygranej miały miejsce 22 października, nawet zmiana szkoleniowca nie przyniosła przełomu w wynikach zespołu. Spory wpływ miały na to liczne kontuzje podopiecznych trenera Radosława Hyżego, ale najgorsze już chyba za Zetkamą. Do Kłodzka uda się SKK Siedlce, które wciąż szuka pierwszego triumfu na obcym parkiecie. W ekipie Teohara Mollova również nie brakowało kontuzji – w meczu sparingowym z Legią z powodu kontuzji kolana nie zagrał Rafał Król, którego brak w Kłodzku może być sporym problemem dla SKK.

Nasz typ: Zetkama Doral Nysa Kłodzko

16. kolejka:

07.01.2017 15:45   Biofarm Basket Poznań – Legia Warszawa
07.01.2017 17:00   Zetkama Doral Nysa Kłodzko – SKK Siedlce
07.01.2017 17:00   ACK UTH Rosa Radom – meritumkredyt Pogoń Prudnik
07.01.2017 17:30   Max Elektro Sokół Łańcut – MKS Znicz Basket Pruszków
07.01.2017 18:00   GTK Gliwice – Kotwica Kołobrzeg
07.01.2017 19:00   GKS Tychy – Spójnia Stargard
08.01.2017 17:00   Jamalex Polonia 1912 Leszno – Astoria Bydgoszcz
22.02.2017   AZS AGH Kraków – KSK Noteć InowrocławSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments