Weekendowa seria spotkań 25 kolejki nie wylania żadnego hitowego pojedynku. Poszukać można jak zawsze niespodzianek, a takich można się spodziewać po meczu we Wrocławiu i Poznaniu.


# Miasto Szkła Krosno podejmie przezywającą spory kryzys Spójnię Stargard. Rozstrzygniecie tego starcia wydaje się oczywiste, niewiele atutów posiadają obecnie stargardzianie. Lider natomiast wciąż pokonuje kolejne przeszkody, choć ostatnio w Pruszkowie nie odniósł spektakularnego zwycięstwa. Znicz pozwolił krośnianom na zdobycie zaledwie 70 punktów. Przed własną publicznością Miasto Szkła zapewne zapragnie efektownie rozprawić się z rywalem.

 

# Max Elektro Sokół Łańcut nieco spuścił z tonu. Wciąż wygrywa, ale oprócz zwycięstwa nad Legią Warszawa, w pozostałych meczach zwycięża niewielką ilością punktów. Niespodzianką była niedawna wpadka wicelidera w Poznaniu, teraz Sokół uda się do Wrocławia gdzie Exact Systems Śląsk Wrocław również stać na pokonanie silniejszego zespołu. Podopieczni Tomasza Jankowskiego udowodnili to wygrywając z Legią i na pewno pragną pokonać także łańcucian.

 

# Legia Warszawa podejmie ACK UTH Rosę Radom w której być może wystąpią zawodnicy występujący również w TBL. Wszystko zależy od efektów udziału pierwszego zespołu Rosy w rozgrywkach Pucharu Polski w Dąbrowie Górniczej. Tak czy inaczej Legia musi poprawić swoją grę, bo mecz z GTK Gliwice wygrała dzięki doskonałej końcówce. Radomianie pokonali ekipę z Poznania, ale tam również doszło do zaciętej końcówki. Podobnie będzie w Warszawie? Odpowiedź poznamy w sobotni wieczór.

 

# Do Poznania uda się Meritumkredyt Pogoń Prudnik. Biofarm Basket Poznań słynie z twardej obrony i dzięki realizowaniu swojej taktyki jest w stanie pokonywać przeciwników. Poległ tam niedawno Sokół Łańcut, ale prudniczanie zapewne doskonale przygotują się na przeciwnika. Przemysław Szurek może być zadowolony ze swoich młodych koszykarzy. W Radomiu zdołali odrobić 16 punktów straty i do końca walczyć o wygraną. Na własnym parkiecie to oni powinni dyktować warunki, ale Pogoń może okazać się zbyt silnym rywalem.

 

# GKS Tychy niepocieszony po porażce w Łańcucie zapragnie zgarnąć dwa punkty na własnym parkiecie. Rywal nie będzie tak silny jak ostatnio, ale potrafiący sprawić kłopoty. KSK Noteć Inowrocław marzy o fazie play-off, ale terminarz jej nie sprzyja. Zespół Łukasza Żytki musi próbować sprawiać niespodzianki, by do końca być w stawce drużyn walczących o ósemkę. W Tychach nie gra się łatwo, GKS przegrał u siebie tylko trzykrotnie, kolejna porażka może mu także skomplikować sytuację w tabeli.

 

# Znicz Basket Pruszków podjął walkę z Miastem Szkła, ale nie udało mu się pokonać wielkiego faworyta. W sobotę przeciwnik będzie już z zupełnie innej półki. SKK Siedlce podrażnione przegraną na własnym parkiecie z Astorią zapewne będzie toczyło twardy bój w hali Znicz, ale to pruszkowianie zdają się być faworytem. Za zespołem Marka Zapałowskiego przemawia własny parkiet i bardziej stabilna forma. Siedlczanie są nieco nieobliczalni lecz w tym przypadku chyba nie pokuszą się o wygraną, jak do tej pory z obcych boisk wywieźli tylko trzy wygrane.

 

# Przed trudnym sprawdzianem stanie Zetkama Doral Nysa Kłodzko. W hali beniaminka spróbuje wygrać Astoria Bydgoszcz, która wygrała dwa ostatnie mecze dzięki wyśmienitej dyspozycji trójki zawodników. Trener Marcin Radomski na pewno spróbuje ograniczyć grę asów Astorii, ale czy ma w swoim zespole odpowiednich do tego zawodników? Siła ognia bydgoszczan może być znacznie większa niż ta po stronie gospodarzy. Jeśli Astoria podtrzyma ostatnio prezentowaną formę i poprawi nieco defensywę to trzecia porażka domowa Zetkamy Doralu jest bardzo prawdopodobna.

 

# GTK Gliwice ma szansę opuścić ostatnie miejsce w stawce pierwszoligowców. Pierwszy mecz przeciwko AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice gliwiczanie przegrali 70:73 więc teraz wystarczy pokonać przeciwnika różnicą czterech oczek. Taka wygrana może być ostatnim dzwonkiem dla GTK, aby zacząć jeszcze gonić rywali i wypracować sobie przewagę boiska w fazie play-out. Katowiczanie mają jednak identyczny cel, ich gra zdaje się być lepsza w ostatnich tygodniach, w środę byli blisko wygranej w Inowrocławiu.

 

Spotkania 25. kolejki I ligi:
20.02 g.15:30 Exact Systems Śląsk Wrocław – Max Elektro Sokół Łańcut
20.02 g.17:00 Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Astoria Bydgoszcz
20.02 g.18:00 Znicz Basket Pruszków – SKK Siedlce
20.02 g.18:00 GTK Gliwice – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
20.02 g.18:00 Legia Warszawa – ACK UTH Rosa Radom
20.02 g.19:00 GKS Tychy – KSK Noteć Inowrocław
20.02 g.19:30 Biofarm Basket Poznań – Meritumkredyt Pogoń Prudnik
21.02 g.16:45 Miasto Szkła Krosno – Spójnia StargardZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here