Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego odpowie na kilka pytań, jakie wciąż nie doczekały się odpowiedzi. Kto zagra w play-off? Kto przystąpi do play-out z przewagą własnego parkietu?


Na czele tabeli już wszystko jasne – pierwsze miejsce zajmie Miasto Szkła Krosno, drugie Max Elektro Sokół Łańcut, trzecia będzie Legia Warszawa. Niedzielna seria gier zadecyduje o tym, kto znajdzie się na czwartej lokacie. W grze są Znicz Basket Pruszków i GKS Tychy. Pruszkowianom wystarczy wygrana z ACK UTH Rosą Radom, ale radomianie również mają o co walczyć. Podobne zadanie przed tyszanami, którzy nie dość, że muszą wygrać w Kłodzku, to pozostanie im jeszcze liczyć na porażkę Znicza z Rosą.

Szósta lokata przypadnie Astorii Bydgoszcz, jeśli pokona ona Exact Systems Śląsk Wrocław, a Meritumkredyt Pogoń Prudnik przegra z Miastem Szkła Krosno. W przypadku porażki bydgoszczan lub niespodziewanej wygranej Pogoni, to właśnie prudniczanie zajmą szóstą lokatę i w ćwierćfinale zmierzą się z Legią Warszawa.

Ciekawie zapowiada się walka o ostatnie wolne miejsce w play-off. Szansę na ósmą lokatę mają trzy drużyny, najbliżej celu jest beniaminek z Kłodzka. Zetkamę Doral awansem premiuje na pewno wygrana z GKS-em Tychy, ale również ewentualna porażka nie oznacza braku awansu do ósemki. W przypadku swojej przegranej, Nysa będzie zmuszona spoglądać na rezultaty wyników spotkań w Pruszkowie i w Gliwicach. Na potknięcie Zetkamy musi liczyć ACK UTH Rosa, sama zmuszona jest do wygranej ze Zniczem Pruszków, jeśli wciąż liczy na udział w play-off. Nie bez szans na zajęcie ósmego miejsca jest Spójnia Stargard, która osiągnie sukces, gdy pokona GTK Gliwice, a Zetkama Doral i Rosa przegrają swoje mecze.

ACK UTH Rosa Radom to zespół, który może zająć miejsce w play-off, bezpiecznie się utrzymać na miejscach 9-10, ale może też zostać zepchnięty do fazy play-out. Stanie się tak, gdy radomianie nie dadzą rady pokonać Znicza Pruszków, Spójnia wygra z GTK, a SKK Siedlce wygra z Legią Warszawa.

W dolnej części tabeli ostatnia kolejka skojarzyła ze sobą zespoły, które rozstrzygną między sobą kwestię przewagi boiska w play-out. Zwycięzca meczu Biofarm Basket PoznańAZS AWF Mickiewicz Romus Katowice uzyska ten przywilej, ale z kim się zmierzy w kluczowej fazie sezonu? Wariantów jest naprawdę sporo, być może okaże się, że wymienione wyżej drużyny ponownie się ze sobą spotkają.

Na pewno nie zabraknie emocji w 30 kolejce sezonu zasadniczego. Wszystkie spotkania rozpoczną się w niedzielę o godzinie 18.00.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here