Rywalizacja o Mistrzostwo Tauron Basket Ligi przeniosła się do Radomia i tam właśnie zespół Wojciecha Kamińskiego miał się postawić faworyzowanemu Stelmetowi BC. W pierwszym meczu się to jednak nie udało.

Rosa Radom – Stelmet BC Zielona Góra 65:53

Trzeci mecz rozpoczął się podobnie jak poprzedni, żadna ze stron nie popisywała się dobrą skutecznością. Obie ekipy przyzwoicie broniły, jednak to Rosa minimalnie przeważała. Ostatecznie Stelmet przyspieszył i wyrównał. Po pierwszych 10 minutach mieliśmy remis 16:16.

W drugiej ćwiartce lokomotywa zwana Stelmet BC ruszyła z kopyta. Koszykarze Saso Filipovskiego świetnie spisywali się po własnej stronie parkietu, znaleźli bardzo dobry sposób na Toreya Thomasa. Cofali się krok do tyłu, a ten nie miał komu odegrać. Zielonogórzanie nie popisali się jednak zbyt dobrze w ataku i zdobyli tylko 16 punktów. Po pierwszej połowie prowadzili 32:25.

W trzecią kwartę lepiej weszła Rosa, bowiem szybko odrobiła cztery punkty straty. Później jednak sprawy w swoje ręce wziął tercet Koszarek – Gruszecki – Ponitka. Z minuty na minutę prowadzenie było coraz większe, a momentami zielonogórzanie prowadzili już 13 punktami. Ostatecznie po 30 minutach gry prowadzili 55:45.

Czwarta kwarta to popis nieskuteczności z obu stron. Przyjezdni z Zielonej Góry szybko zdobyli dwa punkty, jednak do nich ograniczyli się na następne 6 minut meczu. Radomianie odpowiedzieli rzutem za 3, jednak na nawiązanie walki było już zdecydowanie za późno. Stelmet BC wygrał to spotkanie 65:53

Kapitalne zawody rozegrał Karol Gruszecki, który na swoim koncie zapisał aż cztery celne trójki. Ostatecznie spotkanie zakończył z 16 punktami i 7 zbiórkami. Dobre zawody, jednak dopiero w drugiej połowie rozegrał Mateusz Ponitka, który mecz skończył z 11 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami.

[ot-video] [/ot-video]

Po stronie pokonanych ponownie najlepszym zawodnikiem okazał się Torey Thomas, który mecz skończył z 11 „oczkami”, 5 zbiórkami i 3 asystami. Wynik w ostatnich minutach starał się gonić CJ Harris, który na swoim koncie zapisał 15 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty. Po więcej statystyk zapraszamy tutaj:

Rosa Radom – Stelmet BC Zielona Góra (3) 53:65