Wyniki NBA: Giannis rozbił Sixers, Rockets wygrali z Lakers!

29
5268

Giannis Antetokounmpo zdobył 36 punktów i miał 20 zbiórek przeciwko Sixers. Bucks wygrali 112:101. Houston Rockets wyszli piątką bez centra przeciwko Los Angeles Lakers i wygrali 121:111. Russell Westbrook zdobył 41 punktów!

New York Knicks – Orlando Magic 105:103

Statystyki na ESPN

• Elfrid Payton miał aż siedem przechwytów! Zdobył 15 punktów i miał też dziewięć asyst.
  • Julius Randle rzucił 22 punkty, a Taj Gibson 19.
  • Knicks wygrali, mimo że na dziewięć minut przed końcem przegrywali różnicą 10 punktów.
  • Evan Fournier miał jeszcze piłkę w końcówce, ale Magic nie zdołali oddać rzutu na dogrywkę lub wygraną.
  • Najwięcej punktów dla Magic zdobył Nikola Vucević – 25.

Chicago Bulls – New Orleans Pelicans 119:125

• W pewnym momencie Pelicans prowadzili różnicą 27 punktów. Na cztery i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty było 93:66 dla gości! Trzy minuty przed końcem spotkania Pelicans prowadzili 119:99. Bulls odrobili nieco straty w ostatnich minutach dzięki wygraniu czwartej kwarty 38:22, ale było to wtedy kiedy na boisku przebywali rezerwowi Pelicans.
  • Zion Williamson zdobył 21 punktów, a Brandon Ingram 15.
  • Najwięcej dla Byków rzucił Zach LaVine – 22.

Milwaukee Bucks – Philadelphia 76ers 112:101

• Giannis zdobył 36 punktów i zebrał 20 piłek na tablicach. Khris Middleton dodał 20 punktów i Bucks pewnie wygrali z Sixers.
  • Dla Sixers najwięcej rzucili: Tobias Harris (25pkt), Joel Embiid (19pkt 11zb), Al Horford (15pkt).
  • Benowi Simmonsowi zabrakło jednej asysty do triple double – 11 punktów, 14 zbiórek i 9 asyst.
  • Do przerwy Bucks prowadzili tylko 54:51, ale trzecią kwartę wygrali 32:23.
  • Sixers rzucali ze skutecznością zaledwie 37%. Bucks mają najlepszą defensywę w całej NBA, bo aż 22 razy zmuszali rywali do niskiej skuteczności – 22 razy w tym sezonie poniżej 40%.
  • Dla Bucks to 12 wygrana w ostatnich 13 spotkaniach.

Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs 125:117

Los Angeles Lakers – Houston Rockets 111:121

• Rockets wyszli niską piątką: Tucker, House, Westbrook, Gordon i Harden. To James Harden skakał z JaValem McGee przy rzucie sędziowskim!
  • Co ciekawe wcale nie przegrali wyraźnie deski. Lakers mieli 38 zbiórek, a Rockets 37.
  • Rockets do wygranej poprowadził Russell Westbrook, który rzucił 41 punktów. W końcówce debiutujący w Houston Robert Covington trafił dwie ważne „trójki” i Rockets wygrali w Los Angeles.
  • Jeszcze na 2:58 przed końcem czwartej kwarty Rockets prowadzili tylko 112:111, ale to wtedy właśnie Covington trafił dwa razy z dystansu, a Westbrook zdobył punkty spod kosza i na 1:27 przed końcem było 120:111 dla Rockets.
  • Rockets oczywiście „walili tróje”. Oddali 42 rzuty z dystansu i trafili 19, co daje 45% skuteczności. Lakers trafili dziewięć z 31 takich rzutów (29%).
  • James Harden oddał zaledwie 10 rzutów z gry (w tym 1/6 za 3). Miał po siedem zbiórek i asyst. W sumie zdobył tylko 14 punktów.
  • Anthony Davis zdobył 32 punkty i miał 13 zbiórek.
  • LeBron James rzucił 18 „oczek” i miał 15 asyst, ale trafił tylko jeden z ośmiu rzutów za trzy.
  • Lakers wciąż mają najlepszy bilans na Zachodzie, ale przegrali pięć z ostatnich 10 spotkań.

W trzeciej kwarcie LeBron James popisał się takim wsadem:

Skrót meczu:

Aktualna tabela NBA:

• Poprzedni artykułASG: Giannis i LeBron wybrali składy Meczu Gwiazd
    Następny artykułNBA: Dobrzy, źli i Pistons – podsumowanie ostatnich transferów!
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.