Wyniki NBA: Embiid z Davisem szaleją, Hayward wraca do formy?

17
3854

Anthony Davis znów miał monstrualne statystyki. Nie wystarczyło to jednak, by pokonać Brooklyn Nets. Celtics poradzili sobie z Timberwolves. Embiid poprowadził Sixers do wygranej, Thunder po zaciętej końcówce wygrali z Lakers.

Brooklyn Nets – New Orleans Pelicans 126:121

– Kolejny mecz pokazał, że w AD  nie ma dużych szans na wygranie czegoś w Pelicans. Nets budowali przewagę przez 3 pierwsze kwarty. Przed czwartą mieli 18 punktów przewagi. Choć Pelicans zagrali niezłe ostatnie 12 minut, nie wystarczyło to, by dogonić rywali. Kolejny raz problemem New Orleans była ławka. Każdy z podstawowych zawodników zdobył powyżej 15 punktów, ale rezerwowi dodali tylko 5 łącznie. Trudno wygrać z tak słabym drugim składem.

D’Angelo Russell zaliczył double-double, zdobywając 22 punkty i rozdając 13 asyst. Joe Harris rzucił 21 punktów, a DeMarre Carroll dodał 19 z ławki. Ogólnie ławka Nets zdobyła o 50 punktów więcej, niż rezerwowi Pelicans.

Anthony Davis zdobył 34 punkty i 26 zbiórek. Elfrid Payton zdobył 25 punktów, 21 Julius Randle, a 20 Jrue Holliday.

Boston Celtics – Minnesota Timberwolves 115:102

Gordon Hayward poprowadził Boston do wygranej. Nieczęsto możemy napisać takie zdanie (bodaj drugi jego mecz, w którym przewodzi drużynie w zdobyczy punktowej). Choć skrzydłowy zaczął od dwóch nietrafionych rzutów, później już niemal wszystko wpadało. W drugiej kwarcie 4-4 z gry, w trzeciej 7-8. W całym meczu Gordon miał skuteczność 14-18 (4-7 zza łuku). Czy to tylko jednorazowy wyskok, czy powrót do formy byłego all-stara?

– Hayword zdobył 35 punktów, wchodząc z ławki rezerwowych.

– W Timberwolves Andrew Wiggins zdobył 31 punktów. Karl-Anthony Towns zdobył 28 punktów, 12 zbiórek i 7 asyst.

Memphis Grizzlies – Detroit Pistons 94:101

– Pistons wygrali na bardzo trudnym terenie. Do zwycięstwa poprowadził Tłoki Blake Griffin. Grizzlies przez niemal całe spotkanie byli bardzo blisko rywali, ale zapaść w trzeciej kwarcie, w której zdobyli zaledwie 12 punktów, pozwoliła odskoczyć rywalom z Detroit.

– Griffin zdobył 26 punktów.

– Tyle samo dla Grizzlies rzucił Jaren Jackson Jr., dokładając do tego jeszcze 10 zbiórek.

Phoenix Suns – Philadelphia 76ers 127:132

– Potrzeba było aż 42 punktów Embiida, by pokonać Suns. Środkowy Sixers grał z obolałym kolanem, ale już w pierwszej połowie rzucił 30 punktów. W drugiej center grał już mniej, a Suns dzięki dobrej czwartej kwarcie (wygrali ją 40-28), byli blisko comebacku. Ostatecznie to jednak goście wygrali.

Joel Embiid do swoich 42 punktów dołożył 18 zbiórek. Ben Simmons zdobył 29 punktów, a JJ Redick 27. 76-ers grali bez Jimmy’ego Butlera.

– Devin Booker zdobył 37 punktów. Deandre Ayton do 18 punktów dodał 11 zbiórek.

Los Angeles Lakers – Oklahoma City Thunder 100:107

Paul George zdobywa punkty, Russell Westbrook zalicza tripple-double – tak w tym sezonie wygląda gra OKC. Na koniec tej nocy NBA zaserwowała nam bardzo ciekawy pojedynek. Lakers, ciągle bez LeBrona, ostatecznie nie poradzili sobie z mocnymi Thunder na własnym terenie. Choć po trzech kwartach gospodarze prowadzili 4 punktami, mocna końcówka w wykonaniu George’a i spółki pozwoliła kolejny raz wygrać mecz. Znów dobrze spisywała się obrona Oklahomy, która jest jedną z najlepszych w lidze.

– George zdobył 37 punktów, w tym 10 w czwartej kwarcie (10 z 18 ostatnich punktów OKC). Westbrook zdobył 14 punktów, 16 zbiórek, 10 asyst, 2 przechwyty i 2 bloki. Steven Adams do 14 punktów dodał 15 zbiórek.

– Dla Lakers najwięcej punktów zdobył Kentavious Caldwell-Pope. Rezerwowy rzucił 25 punktów.