Anwil Włocławek rozpoczął kilka dni temu kompletowanie zespołu, który pod wodzą trenera Igora Milicicia powalczyć ma o medal Tauron Basket Ligi.

Włocławski klub przedstawił pierwszy nowy nabytek zespołu, jakim jest Paweł Leończyk. Prezes, Arkadiusz Lewandowski, nie ukrywał radości z podpisania kontraktu z zawodnikiem.

„Zaczęliśmy „polowanie” przed nowym sezonem na nowych graczy, pierwszą naszą „ofiarą” jest Paweł Leończyk. Cieszę się z tego powodu podwójnie, bo jest to bardzo dobry ligowiec, który da nam solidną jakość w najbliższym sezonie. Jakiś czas temu nawiązywaliśmy kontakt, wtedy Paweł wybrał inną drogę, tym razem się udało. Przed nami dobra, wspólna praca, co najmniej przez sezon, bo kontrakt został podpisany na najbliższy sezon rozgrywkowy” – powiedział Prezes Anwilu.

Jak się okazuje, pierwszy krok w kierunku pozyskania zawodnika wykonał trener Igor Milicic, który skontaktował się z agentem koszykarza.

„Pierwszy zadzwonił trener do agenta Pawła, zapytał, czy jest jakakolwiek platforma do dyskusji. Paweł do niedawna był pod kontraktem w Szczecinie więc byłoby nieetycznym zawieranie kontraktu w sytuacji, gdyby był związany umową z innym klubem. Sprawy rozwinęły się błyskawicznie po tym, jak okazało się, że możemy rozmawiać o zawarciu porozumienia z uwagi na sytuację w Szczecinie. Po zakończeniu sezonu, w pierwszych dniach czerwca, rozmawialiśmy z trenerem o tym jaki kształt ma mieć zespół w nadchodzącym sezonie. Paweł doskonale wpisywał się w koncepcję i stąd taka decyzja” – opowiadał Arkadiusz Lewandowski.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o