TBL: Ignatowicz oficjalnie trenerem AZS-u Koszalin

TBL: Ignatowicz oficjalnie trenerem AZS-u Koszalin
Maj 30 16:39 2016 Print This Article

Włodarze AZS-u Koszalin postanowili zakontraktować w ramach rocznej umowy nowego trenera, Piotra Ignatowicza. Przed Polakiem nie lada wyzwanie, bowiem trenowanie koszalińskiego zespołu wiąże się z wielkim stresem.

W sezonie 2012/2013, drużyna prowadzona przez Zorana Sretenovicia, którego asystentem był właśnie Piotr Ignatowicz, zdobyła brązowy medal Tauron Basket Ligi, co jest jak do tej pory największym sukcesem Akademików. Po tym sezonie, 41 latek zdecydował się przenieść do Zgorzelca, żeby po roku objąć stanowisko pierwszego trenera PGE Turowa.

Z AZS wiąże mnie ciekawa przeszłość i miłe doświadczenia, ponieważ udało nam się razem z trenerem Sretenoviciem poprowadzić zespół do brązowego medalu, co jest jak do tej pory największym sukcesem klubu. W ostatnim czasie otrzymałem kilka ofert, ale szczerze powiedziawszy ta z Koszalina była przeze mnie traktowana priorytetowo. Cieszę się, że mogę wrócić i ponownie pracować w tym klubie. Wiem, że będę miał możliwość budowania zespołu od podstaw. Chcemy zbudować ciekawą drużynę, która w każdym meczu będzie pokazywała pełnię swoich umiejętności – powiedział nowy trener AZS.

AZS słynie z częstych zmian trenerów. Warto przyjrzeć się liście trenerów, którzy prowadzili koszaliński zespół w ciągu ostatnich pięciu lat: Kamil Sadowski, David Dedek, Kostas Flevarakis, Wojciech Zeidler, Igor Milicić, Gasper Okorn, Zoran Sretenović, Teo Cizmić, Andrej Urlep, Tomasz Herkt.

Źródło: azskoszalin.pl/własne


PiotrJankowski
PiotrJankowski

Student Zarządzania na Politechnice Opolskiej. Miłośnik NBA, Media Manager II ligowego Weegree AZS Politechnika Opolska.

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz