Amerykański rozgrywający, mogący również występować na boisku w roli rzucającego obrońcy, porozumiał się w kwestii kontraktu z nowym klubem. W sezonie 2016/17 Brandon Brown będzie grał w barwach Siarki Tarnobrzeg.


27 – letni koszykarz w minionych rozgrywkach reprezentował King Wilki Morskie Szczecin do których dołączył dopiero w grudniu. Pod wodzą trenera Marka Łukomskiego zawodnik wystąpił w 23 meczach w których przeciętnie zdobywał 6,3 punktu i 3,3 asyst. Sezon 2015/16 Brown rozpoczął w zespole Omonii Nikozja w której zaliczał średnio 12 punktów, 3 zbiórki, 4 asysty i 2 przechwyty na mecz.

Amerykanin zdążył zwiedzić już kilka miejsc w których kontynuował karierę. Rozpoczynał ją w barwach australijskiego Mount Gambier Pioneers (średnio 17 punktów i 4 asysty na mecz). Później zawodnik spędził dwa lata w Brazylii, w zespołach Rio Claro i Baskquete Cearense.

Brandon Brown jest pierwszym obcokrajowcem z ważnym kontraktem w zespole Siarki Tarnobrzeg. Zach Robbins prawdopodobnie obierze odwrotny kierunek do Browna i wybierze grę dla Wilków Morskich, a Gary Bell był bliski porozumienia z Rosą Radom i jego szanse na pozostanie w ekipie trenera Zbigniewa Pyszniaka są małe.

[ot-video][/ot-video]


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o