Przemysław Frasunkiewicz oraz Kamil Sadowski zostali trenerami kadry B, która tego lata spotka się drugi rok z rzędu. Kierownikiem zespołu będzie Marek Popiołek.


Przemysław Frasunkiewicz pracował w minionym sezonie w Polskiej Lidze Koszykówki w Asseco Gdynia, zespole złożonym wyłącznie z polskich zawodników. Kamil Sadowski z kolei rozgrywki zaczynał jako asystent w AZS Koszalin, ale w ostatnich meczach samodzielnie prowadził drużynę.

– W przeszłości, przez kadry młodzieżowe czy też seniorskie, zawsze byłem związany w jakiś sposób z reprezentacją Polski. Zawsze dla mnie najważniejsze było to, żeby reprezentować kraj i grać z orzełkiem na piersi. Teraz będę pomagał jako trener – to dla mnie zarówno obowiązek, jak i wielki zaszczyt – mówi Przemysław Frasunkiewicz.

Kadra, podobnie jak w zeszłym roku, najpierw przejdzie krótkie zgrupowanie, a następnie wybierze się do Chin, gdzie rozegra serię spotkań towarzyskich.

– Ten projekt to świetna okazja, aby większa liczba zawodników zdobyła międzynarodowe doświadczenie, poznała nasz system gry. Jestem podekscytowany możliwością zobaczenia kolejnych talentów oraz trenerów i tym samym rozszerzenia naszych możliwości kadrowych. To bardzo ważny projekt, świetnie pasuje też do idei nowych okienek reprezentacyjnych. Doceniam pracę wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie – podkreśla trener reprezentacji Polski Mike Taylor.

źródło: koszkadra.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o