NBA: Steph Curry inwestuje w swoją drugą pasję

1
3986

Stephen Curry, jeden z najlepszych zawodników NBA, nigdy nie krył swojego zamiłowania do innej dyscypliny sportu niż tylko koszykówka – golfa. Przykładem tego jest niewątpliwie nowa inicjatywa zawodnika. Będzie on sponsorował drużynę golfa na Uniwersytecie Howard.



trzykrotny mistrz NBA z drużyną Golden State Warriors przez najbliższe sześć lat będzie sponsorem akademickiej drużyny golfa. Każdy uczeń Uniwersytetu Howard, który wybierze sekcję golfa, stanie się wolontariuszem fundacji Eat.Learn.Play, prowadzoną przez Stephena oraz jego żonę Ayeshe.

Bez względu na to, skąd pochodzisz i jakie masz zaplecze społeczno-ekonomiczne, wszyscy byliśmy kiedyś tymi podekscytowanymi dzieciakami, które odkryły kim są dzięki uprawianiu sportu – przyznał Curry.

Rozgrywający Warriors pasjonuje się golfem od dłuższego czasu i chętnie bierze udział we wszelkiego rodzaju turniejach. Dwukrotny zdobywca tytułu MVP w 2017 roku miał możliwość udziału w Ellie Mae Classic podczas Korn Ferry Tour. Nie zajął zbyt wysokiej pozycji, lecz nie był też na końcu stawki.

Uniwersytet Howard na pewno skorzysta z hojności Curry’ego. Stwarza im to możliwość odbudowy sekcji golfa zarówno męskiej, jak i żeńskiej. Sam prezydent uniwersytetu, Wayne A.I. Frederick, jest niezwykle podekscytowany całą sprawą.

To dla nas bardzo ważne. To jest argument, który staram się przedstawić, odkąd objąłem prezydenturę. Jest to jedna z najlepszych amerykańskich inwestycji – stwierdził prezydent Uniwersytetu.

– Golf był zawsze sportem dla osób uprzywilejowanych. Chcemy jednak pokazać, że każdy sport może przełamywać te bariery – uważa Kery Davis, dyrektor ds. sportowych.

Zespół jest prawie gotowy do pracy. Pieniądze zostaną przeznaczone na trenerów, szkolenia i poszukiwania talentów, z nadzieją na szybkie uruchomienie programu. Powinien ruszyć od roku szkolnego 2020/2021.

Curry zamieścił na Instagramie zdjęcie, nazywając całe wydarzenie monumentalnym dniem.

– Błogosławiony, aby pomóc stworzyć nowe możliwości dla następnego pokolenia – podsumował Stephen Curry.

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 1800!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

NBA: Clippers mogą mieć problemy w sezonie zasadniczym

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Grzesin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzesin
Gość
Grzesin

Bardzo go lubię, jednak to “błogosławiony” jakoś mnie spienia.