NBA: Kevin Love wypada z gry na 6 tygodni, nie zagra w Meczu Gwiazd

NBA: Kevin Love wypada z gry na 6 tygodni, nie zagra w Meczu Gwiazd
Luty 14 20:40 2017 Print This Article

Udział w Meczu Gwiazd to z pewnością jedna z większych nobilitacji dla gracza NBA, jednak czasami pewne kwestie muszą być postawione nawet ponad to. Taką decyzję musiał podjąć Kevin Love, który postanowił zadbać o swoje zdrowie.

Cleveland Cavaliers ogłosili, że Kevin Love przeszedł dzisiaj artroskopową operację lewego kolana, która miała na celu usunięcie luźnych ciał z kolana, jak określił to chirurg przeprowadzający zabieg, David Altchek. Rehabilitacja zawodnika przewidywana jest na okres sześciu tygodni, co nie tylko wykluczy go z Meczu Gwiazd, ale też zmusi Tyronna Lue do zmodyfikowania rotacji.

Taki właśnie nasz los, w każdym sezonie jeden z nas doznaje jakiegoś poważniejszego urazu. Ten rok jest chyba najgorszym z dotychczasowych – najpierw nasz podstawowy rzucający obrońca (J.R. Smith) wypadł z gry na długi czas, teraz nasz silny skrzydłowy kalibru all-star nie będzie grał przez pewien dłuższy okres. Kolejna duża strata. Mamy nadzieję na pomyślny i szybki powrót do zdrowia naszego all-stara. – tak zaistniałą sytuację komentuje generał Cavs, LeBron James.

[Love] rozgrywał sezon na poziomie all-star i to było coś, na co pracował odkąd przybył do nas z Minnesoty kilka lat temu. […] Doszedł do momentu, w którym mógł powiedzieć „udowadniam kolejny raz swoją wartość w NBA” i właśnie wtedy ponownie przyszło mu mierzyć się z kontuzją. – ciągnął dalej James.

W drużynie Cavaliers za Love’a będzie wychodził Channing Frye, ale jak już zostało wspomniane, rekonwalescencja byłego gracza Timberwolves powoduje powstanie luki na jego miejscu w tegorocznym Meczu Gwiazd. Niebawem poznamy zapewne zawodnika, który otrzyma „dziką kartę”, a tymczasem kto Waszym zdaniem zasługuje na to wyróżnienie?

Info via Dave McMenamin z ESPN.com. Piotr Zach

Po skończeniu studiów I stopnia na kierunku marketing, kolejny etap zacząłem na... filologii polskiej. NBA pasjonuję się od kilkulatka, za sprawą kuzyna, u którego bawiłem się plikiem kart z wizerunkami koszykarzy i grałem w NBA Live 2000. Jego zainteresowanie wygasło, moje wręcz przeciwnie. Na PROBASKET często znajdziecie moje autorskie przemyślenia o miejscu, "where amazing happens".

napisz komentarz

16 komentarzy

 1. Luty 14, 21:16 #1 Piter1981

  A kto go zastąpi w ASG?Może Drummond? A może patriotycznie czyt. nierealnie…myśląc Gorti? 😉
  Chyba, że ”Srebrny” powoła kolejnego PG…

  Reply to this comment
 2. Luty 14, 21:37 #2 Jehowy

  Pachulia na mecz gwiazd 😀

  Reply to this comment
 3. Luty 14, 22:05 #3 Rad33

  Jehowy rozumiem że to żart,bo Paczulia to zwykły przeciętniak ale nawet jak piszesz to w takiej formie to podpowiadam,że ten Twój”gwiazdor”gra na Zachodzie a Love wypadł ze składu Wschodu. Ale to tak na marginesie. I skąd ta ksywa? Pozdro.

  Reply to this comment
 4. Luty 14, 22:59 #4 wojak

  Na 80% będzie nim Al Horford, jest wybierany nie wiadomo dlaczego ale wybierany już 4 razy w sezonach gdy ma śr 15 punktów na mecz

  Reply to this comment
 5. Luty 14, 23:00 #5 gregor

  Macie coś do Jehowych? Nazwał się chłopina jak chciał.

  Reply to this comment
 6. Luty 14, 23:11 #6 Jehowy

  Wiem, wiem chciałem na początku wpisać Gortata, ale lincz za drwinę by był jeszcze surowszy 😀
  A co do ksywki to pierwsze co mi przyszło do głowy, mogłem wpisać np. “czarnina” bo akurat miałem na obiad, ale “jehowcy” wcześniej zapukali 😀

  Reply to this comment
 7. Luty 14, 23:52 #7 Rad33

  Gregor, ja nie czepiam się jehowych. Zadałem pytanie koledze skąd pomysł na taką ksywę. Czytaj ze zrozumieniem.

  Reply to this comment
  • Luty 14, 23:58 Imacoral

   Juz im trzeba wzmocnienia na playmakera i centra teraz jeszcze to :/

   Reply to this comment
   • Luty 15, 07:20 imacoral ???

    Twoim zdaniem Love jest centrem?

    Reply to this comment
    • Luty 15, 13:29 jestem przed swoim prime

     Kolejna ofiara reformy polskiego szkolnictwa z 1999 r. Pierwszy zapalam świeczkę (*). Zdanie brzmi “Juz im trzeba wzmocnienia na playmakera i centra teraz jeszcze to :/” a więc z pierwszej części zdania, kończącej się na słowie “centra” wynika, że są konieczne wzmocnienia m.in. na pozycji centra. Druga część zdania, zaczynająca się od słowa “teraz” oznacza, że kontuzja Love’a stała się nowym problemem, który dochodzi do problemów wynikających z konieczności wzmocnień. Tak więc mamy do czynienia ze zdaniem złożonym współrzędnie, gdzie opisywane twierdzenia współistnieją ze sobą, tzn. występują w jednakowym czasie i przestrzeni. Słowo “centra” występujące w pierwszej części zdania nie powinno być w takiej sytuacji łączone z drugą częścią zdania. Tak więc z pierwszej części zdania nie wynika, że Love jest centrem. Byłoby tak, gdybyśmy mieli do czynienia ze zdaniem złożonym współrzędnie wynikowym, np. “Juz im trzeba wzmocnienia na playmakera i centra, więc gdy jeszcze center Love został kontuzjowany, to już są problemy, że ho ho :/” P.S. nudzi mi się.

     Reply to this comment
     • Luty 15, 18:59 Kazuna

      Wystarczyłby przecinek, bo słowie ‘centra’ i twoja wypowiedź (choć ciekawa) byłaby zbędna.

 8. Luty 15, 10:32 #8 Anonim

  Whitesite

  Reply to this comment
 9. Luty 15, 12:49 #9 calmoo

  Pójdzie Whiteside, bo Embiid też ma problem z kolanem.

  Reply to this comment
 10. Luty 15, 12:53 #10 Sebastian79r

  No to na miejscu Suns zaoferowalbym Chandlera i Tuckera za niego. By wyszedłby trade z Cousinsem to by drużyna jak się patrzy… Ale to tylko marzenia…

  Reply to this comment
  • Luty 15, 15:30 Kibic Cavs

   Najpierw J.R.Smith. A teraz minimum 6 tygodni bez Love. Nie zagra w 1R playoff i pod znakiem zapytania pewnie będzie jego powrót na 2R.

   Reply to this comment
   • Luty 16, 14:40 Imacoral

    Prime- dzieki za wyjasnienie chociaz nie qiem o czym napisales 😀 mialo byc “a teraz jeszcze to” jednakze pisanie komentow na telefonie czasami stqarza problem zjedzonej badz zmienionej literki…nawet bez tego “a” uwazam ze jest to zrozumiale ze chodzi o trzy pozycje 😉 dla mniej kumatych zaznacze ze to ironia, trzeba bylo madrzej hajsem dzialkowac 🙂

    Reply to this comment

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.