Kawhi Leonard w ostatnim meczu play-offów oddał 19 rzutów z linii wolnych, wszystkie trafił. Cały zespół Memphis Grizzlies na linię stawał tylko piętnaście razy. David Fizdale na konferencji prasowej po meczu sypał argumentami przekonującymi, iż praca sędziów była w tym meczu karygodna.

Memphis Grizzlies drugi mecz z rzędu grali bez swojego najlepszego defensora na obwód – Tony’ego Allena. To oznaczało, że po raz kolejny defensywa zespołu z Tennessee będzie miała ogromne problemy z zatrzymaniem Kawhiego Leonarda. Lider San Antonio Spurs skończył mecz mając na koncie 37 punktów. Trafił 9/14 z gry i 19/19 z linii rzutów wolnych. Sędziowie wyjątkowo często używali gwizdka w akcjach gospodarzy. Znacznie rzadziej decydowali się na to w posiadaniach Niedźwiedzi.

David Fizdale na pomeczowej konferencji prasowej dał upust swojej frustracji. Wypomniał sędziom fakt, że jego zespół w całym meczu oddał tylko 15 rzutów z linii wolnych, przy samych 19 rzutach Kawhiego Leonarda. Stwierdził, że sędziowie byli wyjątkowo pobłażliwi dla zachowania obrony San Antonio Spurs, gdy Memphis kończyli trudne akcje pod koszem. – To był bardzo słabo sędziowany mecz – mówił trener Grizzlies.

W pierwszej połowie 19 razy oddawaliśmy rzuty z pomalowanego i mieliśmy sześć rzutów wolnych. Spurs oddali 11 prób i 23 razy rzucali z linii. Coś tu się nie dodaje. W całym meczu 35 razy rzucaliśmy z okolic kosza i mieliśmy 15 wolnych w meczu. Oni 18 razy z pomalowanego i 32 rzuty wolne. […] Nie szanują nas w sposób, w jaki na to zasłużyliśmy. Mike Conley nie będzie się wykłócał, bo zachowuje klasę i po prostu gra, ale ja nie pozwolę nas traktować w ten sposób – dodał.

Fizdale zarzucił sędziom brak profesjonalizmu i nie podoba mu się to, że traktują go jako pierwszoroczniaka. – To jest absolutnie nie do zaakceptowania. Nie dali nam w tym meczu szansy – dodał. Grizzlies przegrali drugie spotkanie i na kolejne dwa jadą do Memphis, gdzie Spurs dostaną szansę na sweep. Nagranie z konferencji oebjrzycie poniżej…

NBA: Thomas zagra, Gobert musi poczekać


Dodaj komentarz

3 komentarzy do "NBA: Trener Grizzlies bez litości dla sędziów"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paweł
Gość

Słowa kluczowe w jego wypowiedzi “mike conley nie będzie sie wyklocal bo zachowuje KLASĘ i poprostu gra”Jesteś przed swoim dolem to super słowa ukazujące Twojego idola.

paweł
Gość

Jako tego ,któremu tej klasy brak

DobryOn
Gość

Facet trochę racji ma. Chociaż akurat to nie wina sędziów, że w serii jest już 2-0 dla Ostróg.