6 lutego 1988 roku w Chicago odbył się Konkurs Wsadów, który przeszedł do historii. Michael Jordan wsadem z linii rzutów wolnych zapewnił sobie drugie z rzędu zwycięstwo. W finale jego rywalem był Dominique Wilkins, który popisywał się niesamowitymi jak na tamte czasy dunkami. Do dziś ten konkurs sprzed dokładnie 30 lat uważany jest za jeden z najlepszych i najbardziej zaciętych. Jordan, żeby zwyciężyć musiał w ostatniej próbie zdobyć 49 na 50 punktów. Otrzymał 50 i wygrał w wielkim finale 147:145.

[ot-video][/ot-video]Już jest! Od 8 lutego nowa WYPRZEDAŻ “DO 40% ZNIŻKI” w oficjalnym sklepie Nike! Sprawdź koniecznie!

[ot-video][/ot-video]

[ot-video][/ot-video]

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Historia NBA: 30 lat temu Michael Jordan wygrał słynny Konkurs Wsadów"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Matt
Gość

Sory ale konkurs sprzedany. Nie ma opcji żeby Jordan 2 raz za to samo dostał 50. I nie ma opcji żeby ostatni wsad Wilkinsa ocenić na 45. Ten wsad nie był gorszy od poprzednich.

Erbest
Gość

Ale jak Wilkins jedzie jednym i tym samym windmillem przez cały konkurs i dostaje pod 50-tki to jest wszystko OK, tak? 🙂

Matt
Gość

No to akurat prawda ale trzeba by konsekwentnym 🙂

Fan 88
Gość

Chyba oglądałeś tylko ten skrót.

GSW is the best team
Gość

Ja tam uwarzam,że Curry jest najlepszy.To,że u mnie w domu jest patologia przez duże P to nie znaczy ze sie nie znam na koszu.Codziennie oglądam skróty Warriors.Grać żadko wychodzę bo wyglądam jak bym był podtruwany muchozolem.Dlatego codziennie jestem na forum i dziele sie przemyśleniami ze świata NBA.GO Warriors

Łilkins
Gość

Szkoda, że wynik nie odzwierciedla przebiegu rywalizacji. Wilkins powinien wygrać, ale spektakl musiał być. podobnie jak dziś niestety.
Przynajmniej sam mecz był niezły.

Grzegorz Es
Gość

Miałem to samo wrażenie po obejrzeniu całego konkursu, niestety to wszystko było w Chicago więc lokalny bohater (który przypomnijmy niczego jeszcze nie wygrał i nikt nie myślał o nim jako GOAT) musiał coś dostać na zachętę. Gdyby ASG było w Atlancie wygrałby Wilkins.

JordanS
Gość

Warto zwrócić uwagę na to, ze w konkursie wzięły udział topowe gwiazdy ówczesnej ligi..Jordan, Wilkins, Drexler…to tak jakby teraz brali udział James, Durant czy Harden