Anwil Włocławek pokonał w wyjazdowym spotkaniu drużynę Trefla Sopot 92:82. Najwięcej punktów w ekipie przyjezdnych zdobył Walerij Lichodiej – 16.

Trefl Sopot – Anwil Włocławek 82:92

Włocławianie dobrze rozpoczęli ten mecz. Skuteczny był Michał Michalak, który wyprowadził swoją drużynę na kilkupunktowe prowadzenie. Po drugiej stronie parkietu odpowiadał Paweł Leończyk i było już bardzo blisko wyrównania. Ostatecznie po dziesięciu minutach gry był remis 22:22. Na początku drugiej odsłony meczu to gospodarze wyszli na prowadzenie. Łukasz Kolenda zanotował akcję 2+1 i Trefl prowadził 25:22. W dalszej części kontrolę przejęli już goście. Bardzo dobrze spisywał się Jarosław Zyskowski, który powiększał przewagę swojego zespołu i po pierwszej połowie było ostatecznie 53:40.

Trzecia kwarta także przebiegała pod dyktando zespołu trenera Igora Milicicia. Z dystansu skuteczny był Walerij Lichodiej, punkty dokładał także Chase Simon i było już 70:47. Sopocianie pomimo prób zmniejszenia strat nie byli w stanie dogonić Anwilu. Przewaga zmniejszyła się dopiero w ostatniej części gry. Kolejne punkty dokładał Grzegorz Kulka, ale wciąż to przyjezdni byli na prowadzeniu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Anwilu 92:82. Najlepszym zawodnikiem okazał się Walerij Lichodiej, który zdobył 16 punktów.