Anwil po 15 latach przerwy znowu jest mistrzem Polski! W szóstym meczu finałowym Energa Basket Ligi włocławianie pokonali BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 73:65, wygrali serię 4-2 i sięgnęli po złote medale!

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 65:73

Zespół trenera Igora Milicicia świetnie rozpoczął mecz i po trafieniu Pawła Leończyka prowadził już 7:0 – później dzięki temu samemu zawodnikowi przewaga wzrosła nawet do 10 punktów. Straty starali się odrabiać Adam Łapeta oraz Stephen Holt, ale świetnie spisywał się też Jaylin Airington. Po 10 minutach było 28:17. W drugiej kwarcie włocławianie odskoczyli nawet na 16 punktów dzięki trafieniom Jakuba Wojciechowskiego. Sytuację zmieniał trochę Holt, a swoje dokładał Michał Chyliński – to jednak ciągle było za mało na rozpędzonych w ofensywie gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:36 dla Anwilu, a Airington miał na swoim koncie aż 13 punktów.

Na początku trzeciej kwarty obie drużyny nie były zbyt skuteczne, ale działało to na korzyść włocławian. Dopiero później, dzięki akcjom Mateusza Kostrzewskiego, Jure Skificia i Nikoli Markovicia gospodarze zbliżyli się na zaledwie trzy punkty. BM Slam Stal doprowadziła do remisu trochę później – po trójce Marca Cartera. Przed decydującą odsłoną tego spotkania było 54:54. W czwartej kwarcie trzy niezwykle ważne trójki trafił Kamil Łączyński – ekipa trenera Milicicia zaczęła od serii 11:0 i znowu zaczęła kontrolować wydarzenia. To był kluczowy moment spotkania, bo ostrowianie już nie wrócili do gry. Straty próbował zmniejszać jeszcze Nikola Marković, ale to przyjezdni kontrolowali grę. Ostatecznie Anwil wygrał 73:65 i dzięki temu w serii finałowej wygrał 4-2!

MVP serii finałowej został wybrany kapitan Anwilu Włocławek – Kamil Łączyński.

źródło: plk.pl