Zaskakujące wieści płyną z trzeciego poziomu ligowych rozgrywek. Jedni z autorów awansu Miasta Szkła Krosna do Tauron Basket Ligi zdecydowali się na występy w Politechnice Krakowskiej.

Wojciech Pisarczyk i Michał Baran byli zawodnikami Miasta Szkła Krosno, które wywalczyło awans do TBL. Władze klubu budując kadrę gotową z powodzeniem walczyć w przyszłym roku o utrzymanie w ekstraklasie, nie widziały dla nich miejsca w zespole. Wydawać by się mogło, że obaj koszykarze znajdą bez trudu zatrudnienie w I lidze, ale stało się inaczej. Po doświadczonych zawodników sięgnęła drugoligowa Politechnika Krakowska mająca ambitne plany awansu na zaplecze ekstraklasy.

Beniaminek drugiej ligi zapewne będzie dysponował jednym z największych, jeśli nie najwyższym budżetem spośród wszystkich drużyn z tego poziomu rozgrywek. Wszystko za sprawą sponsora, firmy paliwowej R8 Petrol, która postawiła przed klubem jeden cel – awans do I ligi już w najbliższym sezonie. Sponsor pokrywa nawet 75% procent budżetu, na który składają się poza tym: Uczelnia, Oknoplast, Małopolskie Dworce Autobusowe i hotel Efekt Express. Władze klubu przymierzają się do powołania spółki akcyjnej i starają się o możliwość rozgrywania swoich spotkań w małej hali Tauron Areny Kraków. Hala mogąca pomieścić około 300 widzów służyłaby zespołowi do rozgrywek II ligi oraz kilku treningów w ciągu tygodnia, pozostałe zajęcia odbywałyby się w obiektach Politechniki.

Trenerem Politechniki Krakowskiej miałby być Rafał Knap, wychowanek Wisły Kraków, mający w karierze również występy w barwach Cracovii w której był również trenerem. Szkoleniowiec odnosi sukcesy w pracy z młodzieżą, ma na koncie dwa złote i dwa brązowe medale mistrzostw Polski z GTK Gdynia i MKS-em Dąbrową Górniczą.

Kogo będzie można zobaczyć w mającej mocarstwowe plany Politechnice? Ofertę przedłużenia kontraktów otrzymali dotychczasowi reprezentanci klubu: Przemysław Stecko, Jakub Dwernicki, Bartosz Szczytyński, Łukasz Pająk i Konrad Mamcarczyk. Koncepcja jaką przyjęto zakłada obecność w kadrze zespołu pięciu zawodników dotychczas grających w drużynie, pięciu-sześciu nowych i dwóch juniorów z Korony Kraków.

Wojciech Pisarczyk w minionym sezonie notował średnią 10.7 punktów, 4.6 zbiórek, 1.4 asysty i jednego przechwytu. Michał Baran odpowiadał za kreowanie gry Miasta Szkła Krosno, zdobywał zazwyczaj 6.5 punktów, notował 1.6 zbiórki, 3.7 asysty i niemal jeden przechwyt na mecz. Obaj zawodnicy zapewne będą wiodącymi postaciami krakowskiego beniaminka, który urasta do jednego z faworytów II ligi.

Zapraszamy na nasz profil zajmujący się tematyką I ligi mężczyzn: PROBASKET1LKosz


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o