Wtorkowej nocy na parkietach NBA rozegranych zostało pięć kolejnych spotkań przedsezonowych. Efektownie zakończyło się starcie Atlanty Hawks z Indiana Pacers, które trafieniem zza łuku rozstrzygnął rezerwowy Seth Lundy. W pozostałym meczach Hornets pokonali Heat za sprawą 24 punktów LaMelo Balla, Suns zdominowali Pistons, Bulls okazali się lepsi od Cavaliers, a Clippers zwyciężyli z Nets.

Charlotte Hornets – Miami Heat 111:108

• Pierwsze zwycięstwo Hornets w tegorocznym preseason. Przez większość spotkania gospodarze nieznacznie prowadzili, jednak w końcówce nie obyło się bez nerwów. Na minutę przed końcem Heat zbliżyli się do przeciwników na punkt. Ci jednak odpowiedzieli skutecznością na linii rzutów wolnych.
  • 24 punkty w 23 minuty na parkiecie zapisał na swoim koncie LaMelo Ball, a 15 „oczek” zgromadził pierwszoroczniak Tidjane Salaun. Heat zagrali dziś bez Tylera Herro, Jaime Jaqueza Jra. oraz Josha Richardsona. Po 13 punktów dla gości rzucili Bam Adebayo oraz rezerwowy Kel’el Ware.

Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls 112:116

• W pierwszej połowie Cavaliers potrafili dziś prowadzić nawet 16 punktami. Od początku trzeciej kwarty Bulls zabrali się jednak za odrabianie strat i już po pięciu minutach doprowadzili do remisu. Drużyna z Ohio zaczęła tracić kontrolę nad wynikiem w czwartej odsłonie, a na minuty przed końcową syreną Byki wyszły na ośmiopunktowe prowadzenie, które zapewniło im margines błędu w końcówce.
  • 21 punktów, trzy zbiórki i trzy asysty zapisał na swoim koncie Coby White. Po 12 „oczek” zdobyli natomiast Matas Buzelis oraz Nikola Vucević, który do swojego dorobku dodał 10 zbiórek. Po stronie Cavs 19 punktów zanotował Evan Mobley, a 13 Darius Garland.

Detroit Pistons – Phoenix Suns 97:105

• Po przekonywującym zwycięstwie na otwarcie preseason z Milwaukee Bucks, dziś Detroit Pistons nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Suns dominowali w spotkaniu praktycznie od początku do końca, w drugiej połowie osiągając nawet 20-punktową zaliczkę.
  • 21 punktów zapisał na swoim koncie Kevin Durant, który spędził na parkiecie 19 minut. 12 „oczek” i sześć zbiórek zanotował Bradley Beal, 11 punktów dodał Royce O’Neale. Dla Pistons 17 punktów zdobył Jalen Duren, a 16 „oczek” zainkasował Jaden Ivey.

Atlanta Hawks – Indiana Pacers 131:130

• Hawks otworzyli preseason zwycięstwem przed własną publicznością przeciwko drugiej najlepszej drużynie na Wschodzie w tegorocznych play-offach. Po pierwszych sześciu minutach spotkania Pacers prowadzili już 22-5, jednak pierwszą kwartę kończyli już z czteropunktową stratą. Spotkanie zazębiło nam się w większości granej punkt za punkt drugiej połowie, w której na parkiet nie wyszedł żaden ze starterów z Indianapolis.
  • Mecz dla Atlanty wygrał chyba najmniej oczywisty do tego kandydat. Seth Lundy, który na boisku przebywał tej nocy zaledwie trzy minuty, trafił trójkę niemalże równo z syreną. Wcześniej drugorundowy wybór z zeszłego roku chybił dwa pozostałe oddane rzuty z gry.
  • 19 punktów i 10 zbiórek po stronie gospodarzy zapisał na swoim koncie Jalen Johnson. Wybrany z „jedynką” tegorocznego draftu Zaccharie Risacher dodał 18 „oczek”, a 17 zainkasował Trae Young. Dla gości 15 punktów w 16 minut rzucił Pascal Siakam, a 13 zapisał na swoim koncie rezerwowy Quenton Jackson.

Los Angeles Clippers – Brooklyn Nets 115:106

• Drugi mecz domowy Clippers w tegorocznym preseason, drugi rozegrany przed publicznością w San Diego we Frontwave Arena. Intuit Dome wciąż czeka by przyjąć swoich nowych gospodarzy, co stanie się 23 października spotkaniem z Phoenix Suns.
  • Clippers już w pierwszej kwarcie wyszli na 17-punktowe prowadzenie, jednak kilkanaście minut później z przewagi nic nie pozostało. Za sprawą zmienników gospodarzom udało się ponownie wyjść na dwucyfrową zaliczkę w czwartej odsłonie, za którą Nets nie byli już w stanie odpowiedzieć.
  • 14 punktów zdobył tej nocy James Harden, a po 13 „oczek” dodali Kai Jones oraz Jordan Miller. Po stronie Brooklynu 14 „oczek” zainkasował rezerwowy Keon Johnson.

Nie przegap najnowszych informacji ze świata NBA – obserwuj PROBASKET na Google News.