Wyniki NBA: Bucks w finale NBA! Holiday i Middleton przejęli mecz

23
6410

W pierwszej połowie niewiele się układało – ani Atlancie Hawks, ani Milwaukee Bucks. Za to w trzeciej kwarcie Khris Middleton rzucił 23 punkty i pozwolił ekipie z Wisconsin zbudować przewagę, której ta ostatecznie nie oddała, choć gospodarze ambitnie walczyli do samego końca. Bucks wygrali 118:107 i dzięki temu awansowali do wielkiego finału NBA!

ATLANTA HAWKS – MILWAUKEE BUCKS 107:118 (2-4)

statystyki na PROBASKET

• Przed rozpoczęciem meczu kluczową informacją było to, że Trae Young miał wrócić do gry. Szybko się jednak przekonaliśmy, że jest to powrót wymuszony i lider Atlanty Hawks jest bardzo daleki od swojej optymalnej formy. Hawks nie mogli szukać w nim swojej przewagi. Pierwsza połowa spotkania należała do wyjątkowo nieprzyjemnych, typowo dla koneserów koszykówki na najwyższym poziomie. Strata goniła stratę i obie ekipy sporo pudłowały.
  • Największą różnicę robił na tamtym etapie Jrue Holiday, lecz… po bronionej stronie parkietu. Milwaukee Bucks w pierwszych fragmentach spotkania wyszli na prowadzenie 15:4. Hawks szybko ucięli stratę do 2 oczek, ale run 8:0 pozwolił Bucks kontrolować grę. Przewaga gości utrzymywała się się na poziomie kilku punktów. Po powrocie na trzecią kwartę kwestia zwycięstwa nadal pozostawała do rozstrzygnięcia. Gospodarze mieli rywala na wyciągnięcie ręki, brakowało im jednak lidera, który przejąłby mecz w odpowiednim momencie.
  • Bucks, dość niespodziewanie, odeszli w tym meczu od dominacji w pomalowanym i dużo swojej gry w ataku opierali na dwójce guardów – Holidayu i Khrisie Middletonie. Ten drugi miał wyjątkowo trudną pierwszą połowę, lecz w trzeciej kwarcie był już zupełnie innym graczem. 23 punkty zdobyte przez Middletona tuż po przerwie pomogły Bucks zbudować dwucyfrowe prowadzenie, które sięgnęło 22 oczek tuż na starcie czwartej kwarty po rzucie za trzy Pata Connaughtona
  • Middleton był w tym fragmencie absolutnie zjawiskowy. Defensywa Hawks nie miała odpowiedzi na kolejne trafienia zawodnika rywali. Ten w pierwsze cztery minuty trzeciej kwarty trafił 16 punktów. Po stronie Hawks lejce próbował przejąć Cam Reddish trafiając cztery trójki. Nie dostał jednak wystarczająco dużo wsparcia od swoich kolegów. Bucks zatem mieli przed sobą ostatnie 12 minut grając z komfortową przewagą. Absolutnie nie mogli się jednak rozluźnić.
  • Run 12:2 Hawks w połowie finałowych 12 minut nie pozwalał nam tak szybko odłożyć tego spotkania na półkę. Po stracie przyciśniętego przez obronę Hawks Middletona i kontrze z wsadem Clinta Capeli, przewaga gości zmalała do 6 oczek, co wyraźnie pobudziło uśpioną dotąd całą arenę. Mimo to wyżej się Jastrzębie nie wzniosły i to Bucks zagrają w wielkim finale, gdzie na zespół Mike’a Budenholzera czekają już podopieczni Monty’ego Williamsa
  • Middleton był najlepszym punktującym z dorobkiem 32 punktów i 7 asyst. O triple-double otarł się z kolei Jrue Holiday z 27 oczkami, 9 zbiórkami i 9 asystami. Po stronie Hawks 21 oczek i 6/7 za trzy z ławki Cama Reddisha oraz 20 punktów Bogdana Bogdanovicia. 14 oczek i 9 asyst Trae Younga, który trafił 4/17 z gry, lecz wyszedł i dał z siebie wszystko pomimo problemów zdrowotnych. Hawks bez wątpienia zasługują na uznanie za cały sezon w swoim wykonaniu.
  • Pierwszy mecz wielkiego finału NBA w nocy z wtorku na środę o godz 3.00. Dlatego my zapraszamy przed meczem – we wtorek 6 lipca o godz. 21.00 – na wielką zapowiedź finału na YouTube, gdzie Krzysztof Sendecki i Michał Pacuda przez dwie godziny będą rozmawiać o NBA!