Wyniki NBA: Bohater Herro. Heat o krok od awansu!

5
6611

Miami Heat pokonali w czwartym meczu finału Konferencji Wschodniej Boston Celtics 112:109. Tym samym zespół z Florydy objął prowadzenie 3:1 w serii i już tylko jeden mecz dzieli ich od awansu do wielkiego finału NBA. Do wygranej drużynę Erika Spoelstry poprowadził Tyler Herro, który zdobył dzisiaj 37 punktów.

Heat prowadzą w serii 3:1.

• Tyler Herro był dzisiaj najmłodszym zawodnikiem na parkiecie. Nie przeszkodziło mu to jednak w poprowadzeniu Miami Heat do kolejnego zwycięstwa. Pierwszoroczniak zdobył dzisiaj 37 punktów, co jest najlepszym wynikiem dla rookie w historii Heat. Jimmy Butler dołożył 24 „oczka”, a Heat są już tylko o jedno zwycięstwo od wymarzonego finału NBA. Goran Dragić zanotował 22 punkty, a Bam Adebayo 20 „oczek” i 12 zbiórek.
  • Herro nosi ze sobą czerwony zeszyt, w którym ma pozapisywane różne rzeczy. Co w jego grze było dobre, co nie. Stara się z tego wyciągać wnioski. – To pomaga mi się skupić, zamknąć w swoim świecie – powiedział 20-latek. Cokolwiek tam jest, działa to na niego znakomicie i właśnie pozwoliło zagrać mu najlepszy mecz w karierze. Jeśli chodzi o występy zawodników 20 i mniej letnich, to jedynie Magic Johnson zanotował więcej punktów o Herro (42).
  • Swojego podopiecznego pochwalił również szkoleniowiec Heat, Erik Spoelstra: – Cechuje go pewność siebie i brak strachu, to niespotykane. Ma jednak w sobie na tyle dużo pokory, że świetnie się go trenuje, chce też uczyć się od starszych zawodników. Z każdym meczem ma coraz więcej pewności – stwierdził.
  • Jason Tatum wszystkie ze swoich 28 punktów zdobył w drugiej połowie. Celtics odrobili dwucyfrową stratę i objęli jednopunktowe prowadzenie w czwartej kwarcie. Jednak Heat znów uciekli. Jaylen Brown dołożył 21, Kemba Walker 20, a Gordon Hayward 14 punktów. Marcus Smart zanotował 10 „oczek” i 11 asyst. – Nie zdobyłem żadnego punktu w pierwszej połowie, to niedopuszczalne. Muszę grać zdecydowanie lepiej – stwierdził Tatum.
  • Trójka Browna na 16 sekund przed końcem zmniejszyła różnicę do trzech punktów (107-104). Jednak następnie Herro trafił dwa rzuty wolne. Celtom udało się jeszcze skrócić dystans do dwóch „oczek”, ale następnie Butler był dość pewny na linii. – Musimy znaleźć jakiś sposób. Tutaj chodzi o dumę, chodzi o chęć wygrywania. W kolejnym starciu musimy pokazać, że nam zależy – powiedział Walker.
  • Herro trafił dzisiaj 14 z 21 rzutów z gry oraz 5 z 10 prób zza łuku. – Czułem się dzisiaj świetnie. Jeszcze sporo pracy przed nami, prowadzenie 3:1 nie zapewnia nam finału – przyznał 20-latek. Poprzedni rekord pierwszoroczniaka Heat w play-offach należał o Dwyane’a Wade’a. Legenda Heat rzuciła w 2004 roku 27 punktów. Teraz Herro zdobył w samej czwartej kwarcie 17 „oczek”.
  • Daniel Theis trafił na 8:44 przed końcem, dając Celtom pierwsze i jedyne prowadzenie w drugiej połowie. Trwało ono zaledwie 16 sekund, bo już w kolejnym posiadaniu punkty dla Heat dołożył Adebayo. – To, w jaki sposób Herro trafiał dzisiaj rzuty zrobiło różnicę. Jimmy zagrał dobrze w końcówce, Adebayo był sobą, Dragić zaliczył kilka ważnych zagrań. Jednak Herro był dzisiaj fenomenalny. Obręcz była dla niego jak ocean – powiedział szkoleniowiec Celtics, Brad Stevens.
  • Kolejne starciu obu ekip w nocy z piątku na sobotę o godzinie 2:30 czasu polskiego.