Tego tematu nie da się uniknąć. Adam Silver mówił o reklamach na koszulkach ekip NBA odkąd objął stanowisko komisarza. Wszystko zmierza w kierunku urzeczywistnienia jego wizji, czy nam się to podoba, czy nie.


Według informacji ESPN, właściciele wszystkich trzydziestu ekip będą w tym tygodniu głosować w sprawie reklam na koszulkach. Źródła sugerują, że nie będzie wielu głosów sprzeciwu wobec dotychczasowych ustaleń. Loga sponsorów i reklamodawców mają się pojawić w sezonie 2017/2018. W tym roku dostaliśmy próbkę tego, co nas czeka, gdy gracze podczas All-Star Game biegali z naszywką jednego ze sponsorów.

Podobne naszywki mają pojawić się na jerseyach wszystkich ekip ligi. Propozycja została przedstawiona ekipom w trakcie spotkania, które odbyło się przy okazji ostatniego Weekendu Gwiazd w Toronto. Kolejne zaplanowano w tym tygodniu w nowojorskiej siedzibie NBA. Niektóre zespoły zaczęły już testować rynek i sprawdzać zainteresowanie.

Adam Silver zaproponował ekipom układ, w którym 50% pieniędzy z nowej formy reklamy trafia do kas ekip, natomiast kolejne 50% zostaje dodane do puli BRI, czyli rocznego dochodu ligi. Reklamy zadebiutują wraz z Nike, które swoją współpracę z ligą jako oficjalny dostawca rozpoczyna od rozgrywek 2017/2018. Jeszcze w trakcie kolejnego sezonu zespoły będą korzystać z produktów Adidasa.

Reklamy na pewno nie wpłyną na rywalizację. Chodzi tylko o małą naszywkę na koszulkach – bronił pomysłu komisarza ligi – Adam Silver. – Chcemy iść w tym kierunku, bo dzięki temu mamy możliwość dodatkowych inwestycji. Wsparcie jakie otrzymuje od naszych sponsorów oraz partnerów marketingowych, chcemy przełożyć także na drużyny – dodaje.

Liga przewidywała zysk w okolicach 100 tys. dolarów rocznie, ale z ostatnich doniesień wynika, że może być on znacznie większy. Toronto Raptors w rozmowach z potencjalnymi partnerami wspominali o kwocie 4/5 milionów dolarów!

Czy NBA powinna dopuścić do reklam na koszulkach?

View Results

Loading ... Loading ...

NBA: Heat dołączają nowego gracza


Wspieraj PROBASKET

  • Sprawdź najlepsze promocje NIKE i AIR JORDAN w Lounge by Zalando
  • W oficjalnym sklepie NIKE znajdziesz najnowsze produkty NIKE i JORDAN oraz dobre promocje.
  • Oficjalny sklep marki adidas też ma dużo do zaoferowania.
  • Oglądasz NBA? Skorzystaj z aktualnej oferty - kup dostęp do NBA League Pass.
  • Lubisz buty marki New Balance? W ich oficjalnym sklepie znajdziesz coś dla siebie.


  • Subscribe
    Powiadom o
    guest
    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments