NBA: Trener 76ers chce więcej rzutów Simmonsa

2
1618

Czego na gwiazdkę życzy sobie Brett Brown? Chciałby, aby jego rozgrywający oddawał przynajmniej jeden rzut za trzy w meczu.

Trener 76ers był w bardzo dobrym humorze po tym, jak jego podopieczni zmiażdżyli we własnej hali Cleveland Cavaliers (141:94). Dodatkową atrakcją dla fanów zgromadzonych w Wells Fargo Center była druga celna próba rzutu za trzy Bena Simmonsa w karierze.

Tego od niego oczekuję. Możecie to przekazać jego rodzinie i agentowi. Chcę przynajmniej jednej próby zza łuku w meczu. Oczywiście cieszę się z każdej czystej pozycji, ale chciałbym zobaczyć więcej trójek – powiedział Brett Brown.

Simmons trafił swoją trójkę w drugiej kwarcie. Nie zmienia to faktu, że mecz już i tak był rozstrzygnięty. 76ers już w pierwszej połowie prowadzili 40 punktami, a w drugiej odsłonie jedynie powiększali przewagę. Oprócz Szóstek, 46-punktowe zwycięstwo zaliczyli Dallas Mavericks. Po raz pierwszy w historii NBA dwie ekipy wygrały przynajmniej 45 punktami grając tego samego dnia.

Czuję się coraz bardziej komfortowo. Moja pewność siebie powinna wzrastać z każdym kolejnym meczem. Cały czas szukam swoich punktów na boisku – stwierdził Simmons, który rzucił dzisiaj aż 34 punkty, najwięcej w karierze.

Reakcja fanów była strasznie energetyczna. Kibice wybuchli radością i do końca meczu zachęcali swojego zawodnika do kolejnych prób z dystansu. Szczególnie zadowolony powinien być Brown, Simmons musi nauczyć się rozciągać grę również swoim rzutem.

Twierdzę, że wokół rzutu Simmonsa powstała niesłuszna narracja. Ben potrafi rzucać, cały czas doszlifowuje swoją grę. To musi się pojawić w arsenale jego zagrań na stałe. Chcę, żeby czuł się swobodnie – zakończył Brown.