Na Florydzie nie mają wątpliwości, że Paolo Banchero to lider, który jest w stanie poprowadzić Magic do mistrzostwa NBA. Zawodnik podpisał właśnie maksymalne przedłużenie swojego kontraktu i przed nim i jego drużyną sezon, w którym celem od początku będzie walka w czołówce Wschodniej Konferencji.


Paolo Banchero podpisał pięcioletnie maksymalne przedłużenie kontraktu na warunkach debiutanckiej umowy, które może sięgnąć nawet 288 milionów dolarów. Jako pierwszy poinformował o tym Shams Charania z ESPN. Bazowa wartość umowy wynosi prognozowane 240 milionów, ale może wzrosnąć o kolejne 48 milionów, jeśli Banchero spełni tzw. kryteria „Rose Rule” – m.in. znajdzie się w składzie All-NBA lub zostanie wybrany MVP sezonu. 

Kontrakt zawiera opcję zawodnika na ostatni sezon (2030/31), co po raz pierwszy zdarza się w tego typu umowie od 2021 roku, gdy podobne klauzule otrzymali Luka Dončić i Trae Young. Orlando Magic mają obecnie czterech kluczowych graczy — Banchero, Franza Wagnera, Jalena Suggsa i Desmonda Bane’a — związanych kontraktami na co najmniej cztery kolejne sezony, co czyni ich jednym z najbardziej stabilnych młodych składów w NBA. Celem jest regularna walka o tytuł.

Pomimo kontuzji mięśnia skośnego brzucha na początku poprzednich rozgrywek, 22-letni Banchero zaliczył imponujący trzeci sezon w NBA notując średnio 25,9 punktu, 7,5 zbiórki i 4,8 asysty w 46 meczach jako starter. W dotychczasowych 12 meczach fazy play-off (z dwóch ostatnich sezonów) zdobywał średnio 28 punktów. To jeden z najbardziej ekscytujących ofensywnych graczy Wschodniej Konferencji. Już kilka miesięcy temu rozmawiał na temat przedłużenia. 

[…] Mam nadzieję, że wszystko się ułoży, jeśli uda mi się podpisać umowę z drużyną i zabezpieczyć swoją przyszłość – powiedział. – To cel każdego młodego zawodnika wchodzącego do tej ligi: ugruntować swoją pozycję na początku, zdobyć drugi kontrakt. Więc kiedy przyjdzie czas, jestem pewien, że wszystko uda się poukładać. Nie wiem. Mówią, że im więcej pieniędzy, tym więcej problemów. Zobaczymy, co się wydarzy – stwierdził.

Czy wiesz, że PROBASKET ma swój kanał na WhatsAppie? Kliknij tutaj i dołącz do obserwowania go, by nie przegapić najnowszych informacji ze świata NBA! A może wolisz korzystać z Google News? Znajdziesz nas też tam, zapraszamy!



Wspieraj PROBASKET

  • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep adidas.pl
  • Albo sprawdź ofertę oficjalnego sklep Nike
  • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
  • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
  • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
  • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
  • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna



  • Subscribe
    Powiadom o
    guest
    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments