Wiele dzieje się wokół skrzydłowego Dallas Mavericks w ostatnim czasie. Ten od początku sezonu ma problemy z utrzymaniem swojego ciała w jednym kawałku. Na ostatniej konferencji prasowej, trener Jason Kidd przekazał informację o obecnym statusie doświadczonego zawodnika. Okazuje się, że ten potrzebuje dodatkowych kilku dni odpoczynku.
Nieobecność Anthony’ego Davisa od dłuższego czasu budzi niepokój w Dallas, jednak trener Mavs Jason Kidd zdradził kilka szczegółów dotyczących możliwego terminu jego powrotu. Przed meczem z Portland Trail Blazers, Kidd opowiedział mediom o tym, jak Davis podchodzi do rehabilitacji po urazie łydki i podkreślił, że wciąż liczy na jego stosunkowo szybki powrót.
– On chce grać – powiedział Kidd. – Robi wszystko, żeby wrócić. Po wczorajszej kontroli wyszło, że potrzebuje jeszcze 7–10 dni. Nie chcę mówić za niego, ale on chce być na parkiecie i nam pomagać. Te 7–10 dni pozwoli mu się wzmocnić i miejmy nadzieję, że w tym czasie będzie gotowy do gry – dodał. Zespół poinformował, że Davis pozostanie poza grą co najmniej przez kolejny tydzień z powodu naciągnięcia lewej łydki.
Absencji wydłużyła się do dziewięciu meczów. Przyszłość Mavericks bez któregoś z ich dwóch liderów wygląda ponuro. Po słabym początku sezonu i zwolnieniu Nico Harrisona pojawiły się pytania o kolejne ruchy klubu. Choć zespół ma argumenty, by być konkurencyjnym, nie brakuje głosów, że właściciel powinien rozważyć całkowitą przebudowę.
W tym kontekście znacznie nasiliły się plotki transferowe, a na czele listy potencjalnie dostępnych zawodników znajdują się Anthony Davis i Kyrie Irving. Jeśli chodzi o Davisa, jako możliwe kierunki wymieniane są San Antonio Spurs oraz Golden State Warriors. Pojawiły się także informacje łączące go z Chicago Bulls, co wpisywałoby się w preferencje samego zawodnika.
Według doniesień, w ustalaniu terminu powrotu skrzydłowego aktywnie uczestniczy właściciel klubu Patrick Dumont, który naciska na ostrożne podejście, by zminimalizować ryzyko odnowienia kontuzji lub jej pogłębienia. Davis rozegrał w tym sezonie pięć meczów w barwach Mavericks, w których drużyna osiągnęła bilans 2–3. Notuje średnio 20,8 punktu, 10,2 zbiórki oraz 1,2 bloku.
Czy wiesz, że PROBASKET ma swój kanał na WhatsAppie? Kliknij tutaj i dołącz do obserwowania go, by nie przegapić najnowszych informacji ze świata NBA! A może wolisz korzystać z Google News? Znajdziesz nas też tam, zapraszamy!
Follow @mkajzerek
Follow @PROBASKET










