Wybrany z 17 numerem draftu przez Los Angeles Lakers Dalton Knecht zdobył 20 punktów i poprowadził Jeziorowców do drugiej wygranej w Lidze Letniej NBA. Wspierał go Bronny James, który dzień po tym jak zdobył 12 punktów i przełamał niemoc strzelecką, tym razem zdobył 13 punktów.

Dalton Knecht spędził na boisku 29 minut i zdobył 20 punktów (5/10 za 2 i 2/6 za 3). Dołożył do tego siedem zbiórek, a Lakers wygrali z Cleveland Cavaliers 93:89.

Bronny James przebywał na boisku 25 minut i zdobył 13 punktów (4/7 za 2 i 1/3 za 3). Miał też pięć zbiórek, trzy asysty, dwa bloki i trzy straty. Warto też zauważyć, że pierwszy raz syn LeBrona zakończył spotkanie z dodatnim wskaźnikiem +/-.

Knecht i James zdobyli ważne punkty w końcówce spotkania, które doprowadziły do remisu. Najpierw Bronny trafił za trzy punkty, a chwilę później Knecht ściął pod kosz i zdobył łatwe punkty. Lakers wygrali 93:89 i była to ich druga wygrana w Lidze Letniej.

Dzień wcześniej Lakers wygrali z Hawks 87:86. W tamtym spotkaniu Bronny spędził na parkiecie 24 minuty i zdobył 12 punktów (3/6 za 2 i 2/5 za 3). Do tego miał zbiórkę, przechwyt, stratę i faul. Przy nazwisku Jamesa wskaźnik +/- pokazywał jednak aż -10, co oznacza, że czas kiedy syn LeBrona był na boisku jego zespół przegrywał wtedy różnicą 10 punktów.

Pierwsze dwa spotkania Bronny’ego w Lidze Letniej nie były udane. Najpierw Lakers przegrali z Houston Rockets 80:99, a linijka Bronny’ego wyglądała następująco: 8 punktów w 27 minut, 3/6 za 2, 0/8 za 3, 2/2 za 1, 5 zbiórek, 2 przechwyty, 3 straty i 2 faule. Kiedy przebywał na parkiecie, jego zespół przegrywał dziewięcioma punktami.

Potem przyszło spotkanie z Boston Celtics, które Lakers również przegrali (74:88). Linijka młodego Jamesa wyglądała tak: 2 punkty w 25 minut, 1/2 za 2, 0/3 za 3, 3 zbiórki, 1 asysta, 2 straty, 3 faule i aż -22, kiedy był na boisku.

Teraz jednak po przełamaniu niemocy strzeleckiej jego gra jest zdecydowanie lepsza.

Dalton Knecht, który opuścił poprzednie spotkanie, miał już na swoim koncie dobre występy. W pierwszym meczu przeciwko Rockets zdobył 25 punktów (4/7 za 2 i 5/11 za 3). Potem, przeciwko Celtics, rzucił 19 „oczek” (5/15 za 2 i 2/6 za 3).

NBA przygotowała specjalne zestawienie z akcjami Knechta i Bronny’ego:

Zobacz jak zdobywał swoje punkty w tym meczu Bronny James:

Polecamy ostatnie artykuły na temat Bronny’ego. W pierwszym nowy trener Lakers mówi jakim graczem syn LeBrona może się stać, a w drugim Jaylen Brown z Boston Celtics nieprzychylnie wypowiada się na temat Bronny’ego.

Czy wiesz, że na kanale NBA obejrzysz w najbliższych dniach NA ŻYWO mecze reprezentacji Stanów Zjednoczonych oraz Francji! Sprawdź Kanał NBA na YouTube i przejdź do zakładki NA ŻYWO.

Najbliższy mecz już dziś: Francja – Kanada, czyli Victor Wembanyama vs. Shai Gilgeous-Alexander.