W swoich najlepszych latach DeAndre Jordan był jednym z najlepszych środkowych w NBA. Przez lata stanowił też o sile Los Angeles Clippers, tworząc wraz z Chrisem Paulem i Blakiem Griffinem słynne „Lob City”. Teraz serwis ESPN informuje, że mistrz z Denver Nuggets z 2023 r. wraca do NBA. Będzie jednak występował w barwach innego zespołu.
DeAndre Jordan będzie nowym zawodnikiem New Orleans Pelicans – przekazał serwis ESPN, powołując się na informacje przekazane przez agenta zawodnika. Środkowy zwiąże się z zespołem z Luizjany rocznym kontraktem dla weterana wartym 3,6 mln dol. Pelicans także poinformowali o zatrudnieniu Jordana, ale bez podawania szczegółów dotyczących kontraktu.
Tym samym Jordan wzmocni strefę podkoszową Pelicans, która ma opierać się w tym sezonie na Zionie Williamsonie. W przypadku Williamsona kluczowe będzie jednak jego zdrowie, które od początku kariery nie jest jego sprzymierzeńcem.
Pelicans rozpoczęli sezon bez środkowego Kevona Looneya, który zmaga się z kontuzją kolana. Aktualnie w składzie zespół ma jeszcze trzech innych centrów — Yvesa Missiego, Derika Queena i Huntera Dickinsona.
Dla Jordana będzie to 18. sezon na zawodowych parkietach. W trzech poprzednich występował w Denver Nuggets, z którymi w 2023 r. zdobył mistrzostwo NBA. W poprzednim sezonie 37-latek wystąpił w 56 spotkaniach, w których notował 3,7 punktu i 5,1 zbiórki. W najlepszych latach kariery był w 2016 r. wybrany do pierwszej piątki All-NBA, a w latach 2015 i 2017 lądował w trzecich trójkach All-NBA. Ma na swoim koncie także występ w Meczu Gwiazd w 2017 r.
Czy wiesz, że PROBASKET ma swój kanał na WhatsAppie? Kliknij tutaj i dołącz do obserwowania go, by nie przegapić najnowszych informacji ze świata NBA! A może wolisz korzystać z Google News? Znajdziesz nas też tam, zapraszamy!










