Miał być wielki pojedynek między Giannisem Antetokounmpo, a Nikolą Jokicem, a skończyło sie na dominacji zespołu serbskiego. Ostatni sprawdzian przed igrzyskami zdecydowanie należał do Jokicia i jego kolegów z reprezentacji.

• Reprezentacja Serbia wyszła na prowadzenie w pierwszej akcji meczu i nie oddała go do samego końca spotkania. Już w pierwszej kwarcie gospodarze meczu rozgrywanego w Belgradzie prowadzili 19:11, następnie wygrali każdą kwartę, ostatecznie zwyciężając 94:72 z Grecją.
  • Nikola Jokic poprowadził zespół do wygranej, notując 16 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst. Świetny był też Bogdan Bogdanovic, najlepszy strzelec tego spotkania z 19 punktami na swoim koncie. Trafił 7 z 11 rzutów z gry, w tym wszystkie 5 trójek.

• Przed spotkaniem trenerm Greków, Vassilis Spanoulis poinformował, że z powodu kontuzji na igrzyskach nie zagra Kostas Antetokounmpo. Jego miejsce zajmie Nikos Chougaz. Dodatkowo goście wystąpili bez swojego podstawowego rozgrywającego, Nicka Calathesa, co odbiło się mocno na ich organizacji gry.
  • Giannis Antetokounmpo zdobył 17 punktów, miał 5 zbiórek i 4 asysty, ale brakowało mu wsparcia w kolegach z zespołu. Kostas Papanikolaou był jedynym innym greckim zawodnikiem, który uzbierał dwucyfrową liczbę punktów – miał ich 10. Grekom nie siedział rzut za trzy punkty, trafili 9 z 26 prób, do tego rzadziej od rywali dostawali się na linię rzutów wolnych. Mieli 16 rzutów przy 25 Serbii.
  • W reprezentacji Serbii aż pięciu zawodników skończyło spotkanie z minimum 10 punktami. Poza wspomnianymi Jokicem i Bogdanovicem 15 punktów i 8 zbiórek dołożył Filip Petrusev, 11 zdobył Nikola Milutinov, a 10 było autorstwem Nikoli Jovica.
  • Wysoka przewaga osiągnięta już w pierwszej kwarcie kilkukrotnie malała. Grecy najbardziej zbliżyli się na 4 punkty straty, ale za każdym razem to Serbia odpowiadała i odjeżdżała z wynikiem. Dla obu drużyn był to ostatni mecz towarzyski przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie w Paryżu.
  • Serbia będzie rywalizować w grupie C na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. z USA, Portoryko i Sudanem Południowym. Grecja zagra w grupie A z Australią, Hiszpanią i Kanadą.