Trwają intensywne przygotowania do turnieju Igrzysk Olimpijskich. Reprezentacje Francji oraz Serbii jadą do Paryża, by walczyć o najwyższy laur i będą jednym z największych zagrożeń dla broniących złota Amerykanów. W miniony piątek Nikola Jokić oraz Victor Wembanyama mieli okazję zmierzyć się w ramach starcia kontrolnego.

FRANCJA – SERBIA 67:79

• Od samego początku wszystkie oczy były skierowane na rywalizację Nikoli Jokicia oraz Victora Wembanyany. Francuzi wyszli na prowadzenie 23:13, dzięki skuteczności z dystansu. Jednak w drugiej kwarcie lejce przejął rywal. Lider reprezentacji Serbii zrobił wyraźną różnicę i pomógł swojej drużynie zbudować prowadzenie notując przed zejściem do szatni 17 punktów i 9 zbiórek. Drugie 10 minut Serbowie wygrali 27:9 i w pewnym momencie ich prowadzenie urosło do 23 punktów.
  • Na początku drugiej połowy odpalił się Bogdan Bogdanović, który korzystał na współpracy w pick-and-rollach z Jokerem. Tylko i wyłącznie aktywność po atakowanej stronie Guerschona Yabusele pozwoliła Les Bleus zmniejszyć stratę do 17 punktów. Serbowie mieli mimo wszystko kontrolę nad wydarzeniami i choć na pewnym etapie różnica zmalała do ośmiu punktów, trener Svetislav Pešić niczego nie forsował i pozwolił gwiazdom odpocząć. Poza tym Joker miał problemy z faulami i poniekąd sam się z walki wyeliminował.
  • Dla Serbów był to pierwszy mecz kontrolny przed Igrzyskami w Paryżu. Jokić skończył zawody z dorobkiem 20 punktów i 12 zbiórek. Gdy w połowie czwartej kwarty usiadł na ławkę, Vasilije Micic, Filip Petrusev oraz Bogdan Bogdanovic zadbali o to, by Francja nie wróciła do gry. Bogdanović dorzucił od siebie 15 punktów. Victor Wembanyama skończył zawody z double-double 14 oczek i 10 zbiórek. 12 oczek dorzucił od siebie Yabusele. Koszykarskie igrzyska w Paryżu startują 27 lipca.